Душпастирство туризму переходить до Дикастерії в справах євангелізації

Душпастирство туризму переходить до Дикастерії в справах євангелізації

Досі ця сфера перебувала в компетенції Дикастерії служіння цілісному людському розвиткові. Зміни є впровадженням у життя реформи, підсумованої в новій Апостольській конституції про Римську Курію «Praedicate Evangelium».

Про це пише Vatican News.

В суботу, 1 жовтня 2022 року, у Ватикані оприлюднено рескрипт про рішення Папи Франциска передати опіку на душпастирством туризму від Дикастерії служіння цілісному людському розвиткові до Дикастерії в справах євангелізації. Про це йшлося під час аудієнції, яку Папа Франциск 7 вересня надав кардиналові Майклу Черні, Префектові Дикастерії служіння цілісному людському розвиткові. В документі читаємо, що Святіший Отець постановив «передати компетенції, що стосуються душпастирства вірних, які вирушають у подорож з побожною метою, а чи з метою навчання або розваги, від цієї Дикастерії до Відділу фундаментальних питань євангелізації у світі Дикастерії в справах Євангелізації».

Святий Іван Павло ІІ в Апостольській Конституції «Pastor Bonus» доручив Папській Раді душпастирства мігрантів і подорожуючих як духовну опіку над біженцями, мігрантами, кочівниками, мандрівними артистами, моряками та працівниками авіації, так і духовне піклування про подорожуючих. В рамках реформ, започаткованих Папою Франциском, 2016 року була створена Дикастерія Служіння цілісному людському розвиткові, яка ввібрала Папські Ради «Справедливість і мир», «Cor Unum», душпастирства охорони здоров’я та душпастирства мігрантів і подорожуючих. В 2017 році Папа Франциск передав деякі компетенції цієї останньої Папській Раді сприяння новій євангелізації, яка, після набрання чинності у 2022 році Апостольською конституцією «Praedicate Evangelium», стала частиною новоствореної Дикастерії в справах євангелізації як Відділ фундаментальних питань євангелізації у світі. Опубліковане сьогодні рішення є виконанням вимог нової апостольської конституції про Римську курію, що стосується перерозподілу компетенцій.

Схожі новини:

Поширити новину: