Фундація «Populorum Progressio» стає фондом при CELAM

Фундація «Populorum Progressio» стає фондом при CELAM

Про скасування ватиканської структури та створення регіонального фонду Папа Франциск повідомив під час аудієнції, наданої Адміністративній Раді фундації, місія якої – бути ділом милосердя Папи для вбогих Латинської Америки – і далі триватиме, але в новій формі.

Про це повідомляє Vatican News.

Підтримувати більші зв’язки з місцевими Церквами та вчинити ще ефективнішими програми цілісного розвитку в убогих громадах Латинської Америки та Карибського регіону. Такою є мета рішення Папи Франциска, який розпорядився скасувати Фундацію «Populorum Progressio» при Дикастерії служіння цілісному людському розвиткові, створивши, водночас, однойменний фонд, який діятиме при Раді Єпископатів Латинської Америки та Карибського регіону (CELAM). Ці мотиви Святіший Отець особисто представив Адміністративній Раді фундації, приймаючи її членів 16 вересня 2022 року, в день проголошення згаданого розпорядження.

«Бажаючи, щоби допомога на розвиток проектів залишалася вираженням діл милосердя Папи, але щоб її центр не був у Римській Курії, як також слідуючи в напрямку спрощення, я доручив CELAM завдання допомагати нам у вивченні проектів та в їх здійснюванні. А Дикастерія служіння цілісному людському розвиткові зберігає відповідальність за адміністрування фонду, що буде призначений на служіння цій місії», – пояснив Папа.

Місія залишається тією самою

Подякувавши всім, хто протягом десятиліть трудився для Фундації «Populorum Progressio», яка тепер змінює формат, Святіший Отець підкреслив, що новий фонд «зберігає її місію та залишається ділом милосердя Папи». Він висловив сподівання на те, що «ініціативи солідарності покажуть, що зміни є можливими, що дійсність не є заблокованою», а якщо їх здійснювати мудро та послідовно, вони стають мотивацією для всіх. Крім того, потрібно залучати бідних до прийняття рішень. «Бідних не слід сприймати як адресатів благодійності. Вони повинні бути активними учасниками розпізнавання найнагальніших потреб», – сказав Наступник святого Петра, наголошуючи на важливості позбуватися «патерналістської ментальності».

Populorum progressio: етапи розвитку

Папа Франциск прийняв рішення про реорганізацію фундації під час аудієнції, наданої 7 вересня Префектові Дикастерії служіння цілісному людському розвиткові кардиналові Майклові Черні, якому доручив приготувати регламент діяльності нового фонду. Саме в такій формі його задумав святий Павло VI в 1969 році, в другу річницю своєї енцикліки «Populorum progressio», щоби підтримувати вбогих селян та сприяти аграрній реформі, соціальній справедливості та мирові в Латинській Америці в світлі напрямних, розроблених єпископатами континенту. В 1992 році святий Йоан Павло ІІ вирішив створити Фундацію з осідком у Римі, як жест солідарної любові Церкви до тих, хто покинутий і найбільше потребує захисту, як от індіанське, метиське та афро-американське населення. Через тридцять Папа Франциск прийняв рішення про реорганізацію, що включається у процес реформи Римської Курії.

Схожі новини:

Поширити новину: