Апостольська подорож Папи Франциска до Казахстану (оновлюється)

Апостольська подорож Папи Франциска до Казахстану (оновлюється)

13 вересня Святіший Отець Франциск розпочав свою 38-му Апостольську подорож за кордон. Візит до Казахстану триватиме від 13 до 15 вересня.

Згідно традиції, перед кожним Апостольським візитом понтифік відвідує римський храм Санта Марія Маджоре, де знаходиться старовинна ікона Богородиці (Salus Populi Romani).

Апостольська подорож Папи Франциска до Казахстану (оновлюється)

Серцем подорожі до Казахстану стане участь понтифіка у VII Конгресі лідерів світових і традиційних релігій. Заплановані також зустрічі з місцевою спільнотою вірян та їхніх пастирів.

Гасло і логотип подорожі

Гасло подорожі – «Посланці миру та єдності».

Апостольська подорож Папи Франциска до Казахстану (оновлюється)

У центрі композиції логотипу – голубка з оливковою галузкою, крила якої намальовані у формі поєднаних долонь, що символізують згаданих посланців миру та єдності. Серце посередині крил символізує любов, яка є плодом взаєморозуміння, співпраці та діалогу. Оливкова галузка зображена у формі типового казахського орнаменту. Над композицією бачимо хрест жовтого кольору, розміщений посередині синього шанирака, конструктивного елемента юрти, традиційного помешкання. Синій і жовтий кольори – це кольори прапора Казахстану, а білий і жовтий – прапора Святого Престолу, зелений колір галузки – це колір надії.

Казахстан готується прийняти Святішого Отця Франциска. Святу Месу Папа звершить у Нур-Султані на площі перед виставковим центром «EXPO».

Подорож Святішого Отця перегукується з візитом у цю країну в Центральній Азії, який 21 рік тому здійснив його попередник святий Йоан Павло ІІ, виявивши неабияку відвагу, вирушивши в дорогу всього через кілька днів після терористичних актів 11 вересня 2001 року, коли згущувалися хмари збройної інтервенції в регіоні. Сьогодні картина міжнародних стосунків позначена збройним вторгненням в Україну, глобальними наслідками цієї війни, як також численними іншими кризами.

Нагодою для подорожі Папи Франциска став VII Конгрес лідерів світових і традиційних релігій, який 14 та 15 вересня відбуватиметься у Палаці Незалежності, який є просторішим від Палацу Примирення, обраного на початку. На даний час свою участь підтвердили 108 делегацій із 50 країн. Під час попередніх конгресів делегацію Святого Престолу очолював кардинал, вперше на цю зустріч прибуває Папа.

В рамках візиту Папи до Казахстану передбачена зустріч з християнами, якіє нащадками переслідуваних за віру у Радянському Союзі. Вони візьмуть участь у Святій Месі, що звершуватиметься 14 вересня. Особливою буде також зустріч з духовенством і чернецтвом, що відбудеться в катедральному соборі Матері Божої Неустанної допомоги. Під час свого візиту Папа освятить ікону Богородиці, Матері великого степу.

Подорож до Казахстану

13 вересня 2022 р., о 7:36 місцевого часу, Папи вилетів з римського міжнародного аеропорту Фюмічіно.

Переліт триватиме приблизно шість з половиною годин. Прибуття до міжнародного аеропорту Нур-Султана очікується приблизно о 17:45 місцевого часу (14:45 – київського).

Єпископа Риму в цій подорожі супроводжують, крім керівництва Державного Секретаріату, також очільники Дикастерій сприяння єдності християн, міжрелігійного діалогу та Східних Церков, як теж кілька десятків журналістів.

На борту літака Святіший Отець привітав журналістів та отримав подарунки.

О 14:45 за київським часом Папа прибув до столиці Казахстану Нур-Султану, де його зустрів президент Касим-Жомарт Токаєв, представники державної влади та католицького єпископату.

Зустріч з представниками влади та дипломатичного корпусу Казахстану

У своїй першій промові на казахській землі Папа Франциск наголосив на важливості шанування прав людини, які неодмінно включають обов’язки, відзначив особливу роль релігійної свободи та закликав міжнародну спільноту до справжніх і щирих зусиль у будуванні миру, єдиної запоруки глобального розвитку.

«Прийшов час запобігти загостренню суперництва та посиленню протистояння блоків. Ми потребуємо лідерів, які на міжнародному рівні сприятимуть порозумінню та діалогові між народами, породжуватимуть новий “дух Гельсінкі”, бажання зміцнювати багатосторонність, будувати стабільніший і мирний світ, думаючи про нові покоління. І щоб досягати цього, потрібні розуміння, терпеливість і діалог з усіма», – наголосив Папа, й у цьому контексті також висловив своє цінування рішенню Казахстану відмовитися від ядерної зброї та за енергетичну політику спрямовану на декарбонізацію та чисті джерела енергії.

Подарунок для президента Казахстану

Відбувся обмін подарунками між Папою Франциском та президентом Казахстану Касимом-Жомартом Токаєвим. Папа Франциск з нагоди Апостольської подорожі залишив у дар пам’ятну дошку з зображенням Богородиці, що пов’язане зі святинею в Озерному (північ Казахстану). Голуб миру входить в юрту – історичне житло казахського народу.

Відкриття Конгресу релігійних лідерів

«Не шукаймо вдаваних примирливих синкретизмів, але зберігаймо свою тотожність відкритою на сміливість іншості, на братерську зустріч», – закликав Папа Франциск, підсумовуючи свою промову, виголошену під час відкриття VII Конгресу лідерів світових і традиційних релігій, який 14 і 15 вересня 2022 р. відбувається в столиці Казахстану Нур-Султані.

Перед початком Конгресу зібрані у конференц-залі релігійні лідери в тиші проказали кожен свою молитву. Опісля розпочалося відкриття конгресу, під час якого виступили Президент Касим-Жомарт Токаєв і Папа Франциск.

Виступаючи під час відкриття Конгресу релігійних лідерів у Нур-Султані, Папа Франциск наголосив на важливості релігійної свободи, яка є невід’ємним правом і не обмежується тільки свободою культу. Він також поділився думками про роль релігійного провідника в сучасному світі, назвавши чотири виклики. За його словами, шукання трансцендентного може стати світлом для рішень у контексті геополітичних, соціальних, економічних, екологічних криз, які в корені є духовними.

Апостольська подорож Папи Франциска до Казахстану (оновлюється)

Свята Меса в Нур-Султані

Другий день Апостольської подорожі Папи Франциска до Казакстану завершився Святою Месою. «Хрест – це ешафот, але цього святкового дня ми відзначаємо воздвиження Христового Хреста. Адже на тому дереві Ісус узяв на Себе наш гріх і зло світу і переміг їх Своєю любов’ю. Саме тому сьогодні для нас свято», – сказав Папа Франциск, розпочинаючи свою проповідь під час Святої Меси в Експоцентрі в Нур-Султані у середу, 14 вересня 2022 року, на якій були присутні 6 тисяч осіб.

Папа Франциск наголосив, що на хресті Христос відібрав отруту в змія зла, і бути християнами означає жити без отрути: «не кусати одні одних, не нарікати, не звинувачувати, не пліткувати, не поширювати злі вчинки, не забруднювати світ гріхом і недовірою, що виходить від Лукавого». На завершення він закликав молитися за те, щоб «ставати дедалі більше християнами: радісними свідками нового життя, любові, світу».

Наприкінці Святої Меси, відслуженої в Казахстані, Папа Франциск подякував усім причетним до організації його візиту, паломникам, які спільно молилися, скеровуючи також думку до народів, які страждають від війни.

«Думаю про численні місця, які страждають від війни, насамперед, про дорогу Україну. Не звикаймо до війни, не мирімося з її невідворотністю. Допомагаймо тому, хто страждає, наполягаймо на тому, щоби по-справжньому докладалися зусилля для досягнення миру. Що це повинно статися, скільки смертей ще потрібно дочекатися, перше ніж протистояння поступляться діалогові задля добра людей, народів і людства? Єдиним виходом є мир, а єдиною дорогою, щоби дійти до нього – діалог. Я з тривогою довідався про те, що в ці години спалахнули нові вогнища напруження в Кавказькому регіоні. І далі молімося за те, щоб також і на цих територіях мирне врегулювання та згода взяли верх над роздором і щоб світ навчився будувати мир, також обмеживши гонку озброєнь і перетворюючи величезні воєнні видатки в конкретну допомогу населенню. Дякую всім, хто вірить у це, дякую вам і всім тим, хто є посланцями миру та єдності».

По завершенні Святої Меси Папа повернувся до Апостольської нунціатури.

Підсумки другого дня візиту Папи Франциска до Казахстану.

Заключний день Апостольської подорожі

Заключний день Апостольської подорожі Папи Франциска в Казахстан, 15 вересня 2022 р, розпочався із приватної Святої Меси, відслуженої в каплиці Апостольської нунціатури, після чого відбулася братня розмова з членами Товариства Ісусового, які служать у Казахстані. Опісля Святіший Отець від’їхав до катедрального собору Матері Божої Неустанної помочі, де відбулася зустріч з єпископами, священниками, богопосвяченими особами та душпастирськими співробітниками.

Зустріч зі Святішим Отцем відбувалася у формі Літургії Слова. Після вітання Голови єпископської конференції прозвучало читання уривка з Послання святого Павла до Ефесян, після чого своїми свідченнями поділилися священник, черниця, мирянин і дружина греко-католицького священника Мирослава Галушка, яка десять років тому приїхала в Казахстан зі своїм чоловіком на душпастирську працю.

Зустріч завершилася молитвою до Марії, Цариці миру, Яка є покровителькою Казахстану, та благословенням спеціального образу-триптиху Богородиці, Матері Великого степу.

Закриття Конгресу лідерів світових і традиційних релігійних

Завершальною подією Апостольської подорожі Папи Франциска в Казахстан стала участь 15 вересня 2022 р. у заключній сесії VII Конгресу релігійних лідерів у Нур-Султані, під час якого було оголошено про те, що наступний такий конгрес відбудеться 2025 року, зачитано кінцеву декларацію, після чого виступили кілька учасників, першим з яких був Глава Католицької Церкви.

За словами Глави Католицької Церкви, релігії покликані свідчити всім людям «існування спільної духовної і моральної спадщини», яка ґрунтується на «трансцендентності та братерстві». «Це прекрасно, що кожного дня мільйони і мільйони людей, різного віку, різних культур і соціальних станів, збираються на молитву в незчисленних місцях культу. Це прихована сила, завдяки якій світ прямує вперед», – переконаний Папа, який додає, що сповідувати справжнє єднання з Творцем неможливо, якщо не любити Його творіння. Саме про це йдеться, коли говорить про братерство.

Після закриття конгресу релігійних лідерів Папа Франциск від’їхав до аеропорту.

У VIP-залі летовища відбулася коротка церемонія прощання за участі Президента Казахстану Касим-Жомарта Токаєва, яка не передбачала промов.

Приблизно о 17:15 місцевого часу (14:15 – київського) літак італійської авіакомпанії «ITA Airways» з Папою Франциском на борту піднявся у небо. Передбачається, що переліт триватиме приблизно сім з половиною годин, під час яких Святіший Отець, згідно зі звичаєм, відповів на запитання журналістів.

Спілкуючись із журналістами на борту літака, Папа Франциск відповів також на запитання про російську агресію проти України, поділившись думками про право на захист, справедливу війну та «червоні лінії» для діалогу.

Матеріали та фото: Vatican News

Схожі новини:

Поширити новину: