Папа змінив програму візиту через вибори в Італії

Папа змінив програму візиту через вибори в Італії

Програму візиту Папи Франциска до Матери скорочено та пришвидшено, щоб учасники богослужіння мали змогу повернутися додому та проголосувати на парламентських виборах.

Про це пише Vatican News.

Коли на початку липня у Ватикані було оприлюднено програму одноденного візиту Папи Франциска до південноіталійського міста Матери, запланованого на 25 вересня 2022 року, щоб взяти участь у закритті 27-го італійського Національного Євхаристійного конгресу, то ще ніщо не віщувало про збіг, який може спричинити конфлікт інтересів між участю в паломництві та громадянським обов’язком. Через кілька тижнів італійський уряд подав у відставку, що закінчилося розпуском парламенту, і саме на 25 вересня були призначені вибори.

Прес-служба Святого Престолу 6 вересня оприлюднила нову програму візиту, яка була скорочена та пришвидшена. Якщо раніше, окрім Євхаристійного богослужіння, планувалася зустріч з мігрантами і біженцями в катедральному соборі та відвідини благодійної їдальні, то тепер єдиним заходом буде Свята Меса з нагоди завершення конгресу, яка розпочнеться о 9:00 і завершиться молитвою «Ангел Господній».

Свобода сумління, а не свобода байдужості

«Висловлюємо нашу глибоку вдячність Святішому Отцеві за велику готовність пришвидшити графік свого пастирського візиту до Матери, що відбуватиметься в особливо важливий день для нашої країни, покликаної через голосування накреслити своє майбутнє», – прокоментував це рішення Голова Єпископської Конференції Італії кардинал Маттео Дзуппі. Нагадуючи про те, що громадянська активність є цілісною частиною християнського життя, ієрарх підкреслив, що «участь у голосуванні є правом і обов’язком всіх громадян». «Церква виступає за свободу сумління, а не за свободу байдужості. Тому ми дякуємо Папі за його жест уваги, який дозволить делегатам з усіх італійських дієцезій, присутнім в Матері, вчасно повернутися до своїх міст і завітати на виборчі дільниці», – додав він.

Схожі новини:

Поширити новину: