Єпископ Гончарук: «Ми готові до несподіваної смерті»

Єпископ Гончарук: «Ми готові до несподіваної смерті»

Майже щодня новини пишуть про обстріли Харкова. У цих умовах своє пастирське служіння переживає єпископ-ординарій Харківсько-Запорізької дієцезії Павло Гончарук. Про життя Церкви під обстрілами розповів єпископ у розмові з Папським товариством «Допомога Церкві в потребі». 

Церква на цих теренах є жива та активна. Священники та віряни є у парафіях, щоденно звершується Свята Меса. Це неможливо лише там, де тривають бойові дії та на окупованих теренах. 

Люди живуть у постійній напрузі. «Ми живемо у постійному очікуванні, особливо, коли летять бомби і не зрозуміло коли і де впадуть. Кілька днів тому впала близько 1100 метрів від нас. 1 серпня впали десь поруч. Не знаю, чи встиг би я почути, як умене влучить снаряд. Ми готові до наглої та несподіваної смерті. Тому часто прибігаємо до таїнств, особливо до сповіді. Це зовсім новий досвід, новий стиль життя», – розповідає єпископ.  

Незважаючи ні на що, єпископ помічає великі знаки Божої присутності серед війни, особливо в серцях людей, які служать у різних місцях як солдати, лікарі, пожежники, поліцейські та працівники інших служб. «Дивлячись на обличчя цих людей ми є свідками великої сили Божої любові, до якої нас надихає Бог», – підкреслив ординарій Харківсько-Запорізький.  

У Харкові, який постійно бомбардується та на 15 % знищений, і знаходиться за 20 км від лінії фронту, з 1.7 млн мешканців залишилось близько 700 тисяч. Інші міста дієцезії, такі як: Слов’янськ, Краматорськ, Бахмут майже всі залишили.  

На теренах, де тривають бої, гуманітарна ситуація – трагічна, бо доставка їжі та ліків дуже небезпечна. Вже за 10-20 км від лінії фронту можна жити та багато осіб намагаються повертатись. Часто виявляється, однак, що вже немає їхньої домівки чи місця праці. Ці люди потребують одягу, взуття, їжі, ліків, а також розуміння та підтримки. «Якщо дім зруйнований, люди не мають де мешкати, а якщо немає праці, то залишаються без грошей. А якщо крім цього ще є поранений… Іноді люди залишаються лише з тим, що мають при собі, бо все згоріло разом із домівкою», – розповідає Гончарук.  

Деякі фабрики та підприємства у Харкові надалі можуть працювати. Працюють лікарні та комунальні служби, що постачають струм, газ, воду, вивозять сміття та забезпечують міську комунікацію. «Коли щось було зруйноване, то за 24 години не залишається і сліду від того, що сталося, бо міські служби все прибрали та полагодили. Пожежники, поліція та інші служби постійно працюють. Люди намагаються вести нормальне життя, хоча нас звідусіль оточує війна. Школи та університети діють онлайн», – розповів єпископ.

Нагадуємо, 6 січня 2020 року Святіший Отець Франциск призначив єпископа Павла Гончарука ординарієм Харківсько-Запорізької дієцезії. Єпископські свячення та інгрес до катедри відбулися 14 лютого, у день покровителів дієцезії святих Кирила та Мефодія.

Схожі новини:

Поширити новину: