Лідер перших народів Канади: жест Папи – це великий жест покори

Лідер перших народів Канади: жест Папи – це великий жест покори

Очільник Національної асамблеї перших націй Філ Фонтейн поділився думками про слова, які Папа Франциск сказав корінним народам: примирення досягається через прощення.

Зворушливий жест, промова, в якій сім разів прозвучало слово «прощення», і в якій Папа від імені Церкви просив прощення за провини її дітей, які, піддавшись колонізаторській ментальності, причинилися до кривд, завданих корінним народам. Зустріч Єпископа Риму з представниками перших націй, метисів та інуїтів, що в понеділок, 25 липня 2022 р., відбулася в місцевості Масквачіс в канадській провінції Альберта, вразила Філа Фонтейна, який вже три мандати поспіль очолює Асамблею Перших Націй Канади.

«Не кожного дня стається, що одна з найвпливовіших у світі публічних осіб стає перед спільнотою колишніх учнів шкіл-інтернатів і перед їхніми родинами, що походять з найвіддаленіших громад цієї країни, та впокорюється і просить прощення у постраждалих, – сказав він у коментарі для Радіо Ватикану – Vatican News. – Особисто я вважаю, що для цього потрібно багато мужності та покори, і це були особливі хвилини».

Філ Фонтейн є переконаним прихильником необхідності зцілення того, що досі кровоточить, аби прийдешнє індіанського населення спиралося на минулому, побаченому в новому світлі. І хоч він вважає, що прохання Папи про прощення кожен вільний приймати і розглядати особисто, важливим є також мати «місце, в якому можемо прощати». «Ми ще досі маємо проблеми з непозначеними похованнями, досі стоїть питання про реєстри», – зазначає він, розповівши про співпрацю з Церквою та Святим Престолом, який надав можливість одному дослідникові проживати у Ватикані та працювати в архівах, і це допомогло знайти сотні фото учнів шкіл-інтернатів. Це, за його словами, є прикладом «конкретних кроків, які можемо чинити разом».

Схожі новини:

Поширити новину: