Матір Бердичівська, випроси нам мир!

Продовжуються святкування у Бердичеві, які цього року відбуваються під гаслом «Царице України, випроси нам мир».

ФОТОГАЛЕРЕЯ

Молитовна програма розпочалась урочистим винесенням ікони Бердичівської Богородиці та співом «Flos Carmeli». 

Матір Бердичівська, випроси нам мир!

На подвір’ї санктуарію розпочався Розарій. Роздуми та молитви переплітались співом. Вели молитву цього року ті, чиї рідні зараз на фронті.

Матір Бердичівська, випроси нам мир!

Хранитель санктуарію о. Віталій Козак OCD підкреслив, що хоч святкування і позначені радістю, однак відчувається мала кількість паломників. Босий кармеліт радіє, що за суботу в Житомирську область не прилетіли ракети, бо тоді би свята зовсім не було. «Кажуть, що мало людей на святі, але безпека і життя кожного дуже важливі, тому краще, хай буде менше і всі залишаться живі, ніж мало би щось прилетіти», – підкреслив о. Козак. 

Об 11:00 розпочалася Свята Меса за участі єпископату України, яку очолив Голова Ради Єпископських Конференцій Європи архієпископ Ґінтарас Ґрушас.    

Матір Бердичівська, випроси нам мир!

На початку до присутніх звернувся ординарій Київсько-Житомирський Віталій Кривицький SDB, який пригадав, що ця молитва у нижньому храмі є виразом солідарності з усіма, хто змушений переховуватись у бомбосховищах та укриттях, щоби зберегти життя. Єпископ Кривицький підкреслив, що за короткий час після присвячення Росії та України Непорочному Серцю Марії відбулась деокупація Київщини. Сьогоднішня урочистість та ревна молитва дають надію на подальшу опіку Діви Марії та можливість зміни ходу історії у будь який момент. 

Матір Бердичівська, випроси нам мир!

У проповіді архієпископ Ґінтарас розповів про свій досвід трагедії розділення сім’ї протягом 17 років під час та після Другої світової війни. «Але Господь був вірний своїм заповідям щодо нас «Бо я свідомий моїх щодо вас задумів, – слово Господнє, – задумів щастя, а не лиха, щоб забезпечити вам надійне майбутнє» (Єр 29, 11), і Він не тільки зробив так, що мої батьки і моя сестра возз’єдналися, але і благословив їх сином після довгих років розлуки і продовжив щедро благословляти нас ще на багато-багато років», – розповів гість з Литви.

Матір Бердичівська, випроси нам мир!

Проповідник заохотив пам’ятати, що ми ніколи не стоїмо під хрестом самі, тут зустрічаємо нашу Матір. «Марія продовжує свою материнську місію сьогодні. Як і у Фатімі, так і в різних інших приватних об’явленнях Марія закликає молитися за мир. Про мир у світі і мир Божий у кожному серці. Молитвою і постом можемо перемогти підступи лукавого, що блукає по світу, шукаючи загибелі душ», – наголосив архієпископ Ґрушас. На завершення проповідник ще раз підкреслив, що сьогодні особливо ревно, ще раз, довіряємо наше життя та Україну Бердичівській Богородиці.  

Матір Бердичівська, випроси нам мир!

На завершення Святої Меси архієпископ Ґінтарас Ґрушас подякував за запрошення на урочистість до Бердичева та передав вирази солідарності та молитви цілої Європи за Україну та мир. «Випрошуймо у Бога чудо миру з палкою вірою, нехай Марія нас оберігає і нас любить. Молімося за військових … Захист нашої Батьківщини та захист наших сімей – це вираз їхньої великої любові. Молімося про мир, спокій в Україні, аби всі хто через війну покинув Україну повернулися до своєї Батьківщини. Усім вам дуже дякую», – підсумував архієпископ Ґрушас. 

Матір Бердичівська, випроси нам мир!

Архієпископ Мокшицький подякував за спільну молитву архієпископу Вільнюса, за вираз солідарності усіх костелів Європи, за всіляку допомогу для українського народу. Звертаючись до Апостольського нунція митрополит Львівський попросив переказати Папі вдячність за його підтримку та підтвердив, що ми чекаємо якнайшвидшого прибуття понтифіка до України.

Матір Бердичівська, випроси нам мир!

Цього року босі кармеліти приготували для єпископів незвичайні подарунки – дві тисячі іконок Матері Божої Бердичівської з молитвою захисника України, які стануть доброю підтримкою для тих, хто захищає нашу Батьківщину.  

Матір Бердичівська, випроси нам мир!

На свято також прибув провінціал Краківської провінції босих кармелітів о. Пьотр Яцковський OCD. Він днями повернувся з Бурунді і Рванди, які у своїй історії також мають досвід війни та страждання. Коли віряни тамтешніх кармелітських парафій почули про війну в Україні, одразу зібрали кошти для допомоги українцям. Цінність такої збірки стає більшою, коли знаєш, що денний заробіток мешканців цієї частини Африки становить один долар. «Люд Африки просив передати, що молиться за вас, жертвує піст та малі жертви», – підсумував провінціал.

Матір Бердичівська, випроси нам мир!

На свято до Бердичева прибула Голова Державної служби України з етнополітики та свободи совісті Олена Богдан, яка подякувала католикам за служіння на користь відновлення з руїни цивілізації любові та солідарності, за безперервну присутність Апостольського нунція у Києві та співпрацю у питаннях гуманітарної допомоги.

Матір Бердичівська, випроси нам мир!

Віце-маршалок Сейму Польщі Малґожата Ґошевська подякувала за можливість спільної молитви та запевнила, що увесь польський народ підтримує Україну. «Минулого тижня я відвідала дитячий шпиталь у Львові. Я бачила біль, страждання, сум за батьками. Війна, що точиться  – це війна двох світів, війна за основні християнські та водночас європейські цінності. За ці вартості бореться Україна. Ця боротьба змінює світ», – підкреслила віце-маршалок.

Матір Бердичівська, випроси нам мир!

Мер Бердичева Сергій Орлюк подякував за всіляку допомогу в санктуарії за час війни та наголосив на важливості повернення людини до Бога та молитви. 

Матір Бердичівська, випроси нам мир!

Вінцем урочистості стала молитва на подвір’ї санктуарію перед іконою Матері Божої Бердичівської. Ординарій Київсько-Житомирської дієцезії єпископ Віталій Кривицький прочитав Акт присвячення України Непорочному Серцю Марії.

Матір Бердичівська, випроси нам мир!
Матір Бердичівська, випроси нам мир!

Хоч цьогорічні святкування мали в собі присмак суму та туги, однак у серці є велика надія, що наступного року ми знову зможемо прийти до Бердичівської Богородиці та подякувати за дар довгоочікуваного миру. 

Схожі новини:

Поширити новину: