Останнє прощання з о. Андрієм Квічалою

Останнє прощання з о. Андрієм Квічалою

4 липня 2022 р. у Прусіновіцах (Польща) відбувся похорон о. Андрія Квічали, настоятеля парафії Святого Духа у Маневичах. Отець Андрій помер після тривалої хвороби 26 червня 2022 р. у віці 55 років. Похоронні урочистості очолив єпископ Віталій Скомаровський.

Отець Андрій Квічала народився у Польщі. Рішення про душпастирське служіння в Україні прийняв у 1994 році, просячи тогочасного ординарія Луцької дієцезії єпископа Маркіяна Трофим’яка про прийняття до семінарії. Свою формацію почав у Любліні, де того часу вчились семінаристи з Львівської архідієцезії та Луцької дієцезії. Мешкали вони у будинках семінарії Замойсько-Любачівської дієцезії, а на заняття їздили до семінарії Люблінської архідієцезії та Люблінського католицького університету. Як підкреслив у проповіді під час похоронної Святої Меси єпископ Віталій Скомаровський, отець Андрій, правдоподібно, єдиний випадок, коли вже як кандидат до семінарії, будучи поляком, вирішив працювати в Україні.

Священницькі свячення о. Андрій прийняв у 2000 році в Луцьку та все своє священницьке життя служив на терені Луцької дієцезії. Спричинився до відновлення знищеного парафіяльного костелу у Маневичах, а також дбав про святині у Любешові та Черську.

У пам’яті вірян він залишився як відданий священник, який дбав особливо про дітей та молодь своєї парафії. Був також великим апостолом польсько-українського примирення на Волині. Віддано опікувався численними на тих теренах забутими цвинтарями та місцями анонімних поховань.

У похороні о. Андрія взяли участь священники з України та Польщі, а також численні приятелі та знайомі. Тіло о. Андрія спочиває біля парафіяльного костелу у Прусіновіцах, де мешкають його батьки та де сам зростав у вірі.

Того самого дня у Маневичах відбулась жалобна Свята Меса, яку очолив канцлер Луцької дієцезії о. Павло Хом’як. Йому співслужили священники Луцької дієцезії та Львівської архідієцезії, які разом навчались з о. Андрієм. На завершення канцлер представив нового адміністратора у Маневичах та Любешові – о. Романа Власюка.

О. Маріуш Кравєц SSP

Фото: О. Маріуш Кравєц SSP та зі сторінки Луцької дієцезії

Схожі новини:

Поширити новину: