Папа: святкувати Трійцю – це не богословська вправа, а переміна способу життя

В урочистість Пресвятої Трійці Папа Франциск заохотив замислитися над тим, про що ми говоримо та як поводимося з тим, що посідаємо. Він також звернувся із закликом з нагоди Всесвітнього дня боротьби з дитячою працею та вибачився за відкладену Апостольську подорож.

Про це пише Vatican News.

«Він бо не промовлятиме від себе, бо з мого візьме і звістить вам», – каже Ісус апостолам про Святого Духа, а про Отця: «Усе, що Отець має, – моє». Ці слова, записані в Євангелії від Івана, були в центрі уваги роздумів, якими Папа Франциск поділився в урочистість Пресвятої Трійці, яка в Церкві латинського обряду відзначається в наступну неділю після П’ятидесятниці. Промовлячи до прочан, які 12 червня 2022 року прибули на площу Святого Петра у Ватикані на молитву «Ангел Господній», він звернув увагу на те, що Святий Дух промовляє, але не про Себе, а звіщає Сина та об’являє Отця. Отець же, Який всім володіє, нічого не затримує для Себе, але повністю віддається Синові.

Визнання та свідчення віри в Трійцю

Таке об’явлення Трійці, за словами Святішого Отця, є заохоченням замислитися над тим, «про що ми говоримо і над тим, чим володіємо». «Коли ми говоримо, ми завжди хочемо, щоби про нас добре говорилося, і часто говоримо лише про себе самих і про те, що робимо» – сказав він, вказуючи на контраст зі Святим Духом, Який «промовляє, звіщаючи інших». Якщо йдеться про володіння, то ми є «дуже ревнивими щодо цього», потребуючи зусиль, «щоби ділитися цим з іншими». На словах це легко, але на практиці…

«Отож, святкувати Пресвяту Трійцю є не стільки богословською вправою, але революцією нашого способу життя. Бог, у Якому кожна Особа живе для іншої, у постійних стосунках, а не для Себе самої, спонукає нас жити з іншими та для інших, бути відкритими», – сказав Папа, зазначивши, що ми повинні запитувати себе, чи наше життя відображає Бога, в Якого ми віримо, тобто, «чи я, що визнаю віру в Бога Отця і Сина і Святого Духа, дійсно вірю, що для того, щоб жити, я потребую інших, потребую посвячуватися іншим, потребую служити іншим»? Триєдиного Бога, за словами Святішого Отця, ми повинні свідчити перше вчинками, ніж словами, бо «Бог, Який є подателем життя, передається не стільки через книги, як через свідчення життя», Він, що є любов’ю, «об’являється через любов».

«Нехай же Богородиця, донька Отця, матір Сина та обручниця Святого Духа, допоможе нам прийняти в своє життя та свідчити таїнство Бога-любові», – побажав він.

Приклад новомучениць
Після молитви «Ангел Господній» Папа Франциск поділився радістю з приводу того, що напередодні в польському місті Вроцлаві відбулася беатифікація десятьох сестер зі Згромадження святої Єлизавети, що були наприкінці другої світової війни закатовані червоноармійцями у ворожому до віри контексті. «Ці десять черниць хоч і усвідомлювати небезпеку, яка їм загрожувала, залишилися поряд із похилими віком і хворими, про яких піклувалися. Нехай же їхній приклад вірності Христові допоможе нам усім, а особливо християнам, переслідуваним у різних частинах світу, мужньо свідчити Євангеліє», – побажав Святіший Отець, запросивши привітати новомучениць оплесками.

Вибачення і заохочення не втрачати надію

Папа Франциск використав цю нагоду також і для того, щоби звернутися до населення та представників влади ДР Конго і Південного Судану зі словами вибачення за відкладену Апостольську подорож до цих країн, заплановану на початок липня. Через проблему з коліном її перенесено на пізніше. «Мені насправді дуже прикро, що я мусів відкласти цю подорож, якої дуже прагну. Прошу у вас вибачення за це. Молімося разом, щоби з Божою допомогою та завдяки лікуванню я якнайшвидше зміг прибути до вас. Не втрачаймо надію!» – закликав він.

Ні трудовій експлуатації дітей

Глава Католицької Церкви не оминув увагою того факту, що цього дня відзначався також Всесвітній день боротьби з дитячою працею. «Всі разом докладаймо зусилля для того, щоби викорінити це лихо, аби жодна дитина не була позбавлена своїх фундаментальних прав і змушеною працювати. Трагічна дійсність трудової експлуатації неповнолітніх кидає виклик нам усім», – наголосив Папа.

Під час недільної зустрічі з прочанами Папа Франциск знову скерував свою думку до тих, хто страждає від війни в Україні, закликавши не припиняти молитву за мир.

«У моєму серці не згасає думка про населення України, що страждає від війни. Нехай же час, який минає, не охолодить наш біль та наше занепокоєння цими багатостраждальними людьми. Будь ласка, не звикаймо до цієї трагічної дійсності, зберігаймо її в своєму серці. Молімося і змагаймося за мир!» – із таким закликом Папа Франциск звернувся в неділю, 12 червня 2022 року, до паломників, які опівдні зібралися на молитву «Ангел Господній» у Ватикані, знову скеровуючи свою та церковної спільноти думку до страждань українського народу і висловлюючи побажання, щоб затягування війни не причинилося до згасання солідарності.

Моліться за припинення страждань українців

Згідно зі звичаєм, Папа Франциск напередодні привітав телефонним дзвінком учасників молодіжної прощі з Мачерати до Лорето, закликаючи їх молитися про благодать миру: «Просіть у Богородиці благодаті миру, вчімося жити в мирі, просіть, аби закінчилася ця війна, щоб український народ більше не страждав. Єднаюся з вами з таким побажанням і таким проханням до Богородиці. І помоліться, будь ласка, також і за мене», – попросив він.

Схожі новини:

Поширити новину: