Кардинал Краєвський: привілеї елемозинарія – не для нього, а для бідних

Кардинал Краєвський: привілеї елемозинарія – не для нього, а для бідних

Кардинал Краєвський зазначає, що після набрання чинності Апостольської конституції «Praedicate Evangelium», Апостольська елемозинарія зберігає свою назву. Натомість згідно документу, вона перетворюється на Дикастерію харитативного служіння, тобто свого роду «міністерство», що підлягає безпосередньо Святішому Отцеві та змінюється її позиція в рамках Римської курії.

Кардинал Конрад Краєвський у розмові з Vatican News зазначив, що хоч його посада існує від ХІІ ст., але від Урочистості Зіслання Святого Духа [саме 5 червня нова Апостольська конституція набрала чинності – прим. ред] змінилося багато, водночас, як не парадоксально, зовсім мало.

«Колись Папа мені сказав, що має дві руки, одна – це рука милосердя, друга – рука віри. Ці дві дикастерії мають бути на самому початку, одразу після дикастерії, тобто міністерства у справах євангелізації, а отже також і місійності Церкви. Змінюється лише діапазон, який, як підкреслив Папа, стосується цілого світу. Ми передаємо його близькість до скривджених, бідних там, де Папа хоче бути присутній через свого розподілювача милостині, тобто через це міністерство у справах милосердя. Крім того, все залишається так, як було. Ця дикастерія – одна з найважливіших для Папи. Так як справа віри, так і справа милосердя. Вони мають йти у парі», – підкреслив кардинал Краєвський.

Кардинал також звернув увагу, що розподілювач милостині має багато привілеїв, пов’язаних із його титулом, з тим, що він кардинал, єпископ, але всі ці привілеї – не для нього, а для бідних.

«Відмовляючись від усіх привілеїв не лише стаєш ближче до Папи, але також ближче до бідних. Коли я хворий на Covid лежав у лікарні, Папа зателефонував мені та сказав: «Я чув, що ти маєш два ліжка в палаті, в якій зараз перебуваєш». Кажу, що так, але одне пусте. Папа відповів: «Зовсім не пусте». А я кажу: «Як не пусте, якщо я бачу, що це не так». Франциск каже: «Там лежать всі твої привілеї, починаючи від кольору сутани, до хреста, персня та бірету. Усе, що я тобі дав, залиши там у лікарні та виходь без нього, тоді можеш бути розподілювачем милостині», – розповів кардинал.

Нагадуємо, 19 березня 2022 р. в урочистість святого Йосифа Святіший Отець Франциск проголосив текст Апостольської Конституції «Praedicate Evangelium» про Римську курію та її служіння Церкві у світі, яка набрала чинність 5 червня 2022 року. З набранням чинності цієї Апостольської конституції, повністю скасовується та замінюється Апостольська конституція «Pastor bonus», чим завершується процес реформи Римської курії, розпочатий на початку понтифікату Папи Франциска.

Схожі новини:

Поширити новину: