Папа заохотив рух «Scholas Occurrentes» бути рушієм піклування про спільний дім

Папа заохотив рух «Scholas Occurrentes» бути рушієм піклування про спільний дім

Папа Франциск зустрівся із новозаснованим міжнародним освітнім рухом «Scholas Occurrentes», у який вилилася його ініціатива з часів служіння в Буенос-Айресі. В Папському Урбаніанському Університеті він прочитав інавгураційну лекцію «Школи Laudato si’».

Про це пише Vatican News.

«Scholas Occurrentes» – це освітня ініціатива «близьких шкіл», що зродилася в столиці Аргентини завдяки інтуїції місцевого архієпископа Хорхе Маріо Берґольйо, через декілька десятиліть виросла до папської фундації, а віднедавна стала міжнародним освітнім рухом. Ідея цього руху виникла на основі переконання, що відомі діячі, зокрема спортсмени та артисти, своїм прикладом будуть виховувати мільйони дітей, а спорт і мистецтво – це чудові засоби формування духовних цінностей. Це відобразилося в інавгураційній урочистості, під час якої Святіший Отець дав початок новій юридичній формі «Шкіл зустрічі».

Ввечері, 19 травня 2022 р., в актовому залі Папського Урбаніанського Університету, Папа Франциск прочитав інавгураційну лекцію «Школи Laudato si’». Зустріч за участю видатних представників світу мистецтва, музики, спорту та інновацій, як також громадянського суспільства з різних країн, де діє рух, стала нагодою для проголошення нової організаційної форми «Scholas Occurrentes».

50 юнаків і дівчат, що пропагуватимуть піклування про спільний дім

Згадана «Школа Laudato si’» згуртувала 50 юнаків і дівчат з різних країн Латинської Америки та Європи, які протягом року розроблятимуть соціально-екологічні проекти для своїх громад. Перерахувавши виклики, які сьогодні доводиться долати й подякувавши рухові «Scholas» за те, що дав їм необхідні для цього засоби, молодь сказала Папі, що ця група вирушить, щоби «звіщати Добру Новину та сказати, що ми повинні піклуватися про спільний дім».

Захист довкілля – боротьба за гармонію

Серед учасників зустрічі був лідер відомого ірландського гурту «U2» Боно Вокс, який подякував за досвід участі в проекті, покликаному сприяти культурі зустрічі. Він поставив Папі запитання про те, чи здатність жінок перемінювати світ можемо вважати також «суперсилою», придатною для пропагування турботи про спільний дім. Відповідаючи, Святіший Отець зазначив, що загалом прийнято говорити про «матір-землю, а не про батька-землю». Він також підкреслив, що жінки мають «природний дар» вміти змінювати речі.

Одна з молодих учасниць запитала Папу, чому він обрав «Scholas Occurrentes» для того, щоб нести світові послання своєї енкцикліки «Laudato si’». Святіший Отець пояснив, що для того, аби сприяти пізнанню енцикліки, потрібні «поезія та мужність». А життя в поезії не можемо навчитися з книжок, лише через працю та споглядання природи. Він зазначив, що «жінки мають покликання давати життя». І коли йдеться про виживання, про захист природи, що є боротьбою за гармонію, жінки в цьому краще знаються… На думку Папи, вміння творити поезію та викликати зміни є характерною рисою руху «Scholas Occurrentes», представленням проектів якого, що здійснюються в різних частинах світу, завершилася ця зустріч.

Схожі новини:

Поширити новину: