Кардинал Ніколс про матерів та дітей з України, яким допомогли уникнути рабства

Кардинал Ніколс про матерів та дітей з України, яким допомогли уникнути рабства

Впровадження існуючих передових практик допомагає рятувати жертви торгівлі людьми, навіть якщо викорінення лиха, особливо на тлі воєн, залишається важкою боротьбою. На цьому наголосив кардинал Вінсент Ніколс, архієпископ Вестмінстерський, який очолює «Групу святої Марти».

Про це пише Vatican News.

Майже 30 матерів і дітей були врятовані після того, як автобус, який мав їх перевозити, був зупинений, коли одна з матерів зателефонувала за номером, який побачила на листівці з попередженням про небезпеку торгівлі людьми. Про цей випадок розповів кардинал Вінсент Ніколс, архієпископ Вестмінстерський, під час зустрічі з журналістами, що відбулася у четвер, 19 травня 2022 р. в «Залі Марконі» Радіо Ватикану. Кардинал Ніколс прибув на прес-конференцію з представниками «Групи святої Марти», яку він очолює. Ця міжнародна організація об’єднує представників правоохоронних органів, ієрархів та чернечих спільнот, що в співпраці з громадянським суспільством боряться проти торгівлі людьми. Прес-конференція була організована з нагоди міжнародної конференції «Групи святої Марти», що відбулася від 17 до 19 травня у Папській Академії Наук і після завершення якої її учасників прийняв на аудієнції Папа Франциск.

Серйозний виклик

Відповідаючи на запитання журналістів Vatican News про те, як війна в Україні вплинула на явище торгівлі людьми, кардинал Вінсент Ніколс зазначив, що «це надзвичайно великий виклик», додаючи, що ця війна стала причиною найбільшого переміщення людей за короткий час через кордони в Європі за останні 60-70 років. Він підкреслив, що одним із позитивних моментів протидії явищу торгівлі людьми було те, що «завдяки певним партнерським стосункам, які вже були налагоджені, протягом кількох годин були підготовлені листівки з попередженням тих, хто перетинав кордон, про небезпеку торгівлі людьми».

Рятувати людей

Кардинал розповів, що одну з цих листівок отримала одна українка, яка потім ледь не потрапила до рук торговців людьми. «Їй запропонували сісти в автобус, де було багато жінок з дітьми, – розповів він, – і вона зрозуміла, що вони їдуть не в тому напрямку, в якому вона очікувала. Вона мала мобільний телефон і зателефонувала на номер, вказаний на листівці. Приїхала поліція і зупинила автобус, і десь приблизно 27 жінок і дітей були врятовані від потенційної примусової праці чи рабства». За його словами, це конкретний приклад багатьох «історій про швидкі дії, пов’язані з існуючими моделями співпраці».

Архієпископ Вестмінстерський зауважив, що, як йому повідомили, на початку війни до кордону могли дістатися більш забезпечені, більш проінформовані люди, а тепер прибувають бідніші люди, які мають менше ресурсів. Він визнав, що «напруга відчувається всюди».

«Криваві гроші»

Під час свого виступу кардинал Ніколс вказав на деякі напрямки протидії явищу торгівлі людьми: виховання та підвищення обізнаності; підтримка жертв торгівлі людьми; переривання фінансової моделі торгівлі людьми; звернення до світу бізнесу; привернення уваги до багатьох форм сучасного рабства, включаючи ті, що «приховані в ланцюгах поставок» і «торгівлі людськими органами та частинами тіла».

Архієпископ Вестмінстерський висловив жаль з приводу величезної прибутковості торгівлі людьми, оскільки за оцінками Міжнародної організації праці ООН, торгівля людьми приносить понад 150 мільярдів доларів незаконних прибутків щороку. «Ми хочемо створити точки співпраці та сприяти конфіскації прибутків, які Святіший Отець завжди називає “кривавими грошима”, – зазначив він. – Ми хочемо працювати над арештом активів, і досвід урядів за останні кілька місяців із арешту активів російських лідерів доводить, що це теж можна робити. Це може принести частину тих ресурсів як компенсацію жертвам торгівлі людьми». Ці зусилля, як наголосив кардинал Ніколс, вимагають реальної співпраці між різними ланками суспільства. «Як місцеві ініціативи, так і керівництво, – сказав він, – можуть допомогти створити новий моральний компас, безпосередньо спрямований на загоєння ран від торгівлі людьми та на захист людської гідності».

Схожі новини:

Поширити новину: