«Scholas Occurrentes» стає міжнародною асоціацією вірних

«Scholas Occurrentes» стає міжнародною асоціацією вірних

Папа Франциск надав нову юридичну форму дотеперішній Папській Фундації. Офіційний початок новому рухові буде дано за участю Папи в четвер.

Про це пише Vatican News.

Дедалі ширша харитативна діяльність Папської Фундації «Scholas Occurrentes», як міжнародної спільноти спільнот, вимагає сьогодні нової юридичної форми, більш придатної для цієї нової дійсності. Про це йдеться в оприлюдненому цими днями власноручному розпорядженні Папи Франциска, датованому 19 березня 2022 року, урочистістю святого Йосифа, яким «Scholas Occurrentes» отримує статус освітнього руху міжнародного характеру, що керується відповідними статутами, які затверджені тим же розпорядженням.

Ідея «Близьких шкіл» чи «Шкіл зустрічі», саме так можна перекласти вислів «Scholas Occurrentes», виникла чверть століття тому в тодішнього архієпископа Буенос-Айреса Хорхе Маріо Берґольйо, який вважав, що відомі діячі, зокрема спортсмени та артисти, своїм прикладом будуть виховувати мільйони дітей, а спорт і народне мистецтво – це чудові засоби формування духовних  цінностей. Сьогодні цей задум перетворився в дійсність, присутню в понад 190 країнах світу, об’єднуючи приблизно сотні тисяч освітніх інституцій та мереж різних конфесій, релігійних і світських, громадських і приватних. У серпні 2015 року Святіший Отець перетворив цю інституцію в міжнародну фундацію папського права.

Ввечері, 19 травня 2022 року, Папа Франциск дасть офіційний початок новому рухові, зустрічаючись з молоддю в актовому залі Папського Урбаніанського Університету. В заході братимуть участь представники світу мистецтва, спорту й технологій, а також громадянського суспільства різних країн, де є активною мережа, а також молодь, що бере участь в освітніх програмах в рамках ініціативи. Папа Франциск прочитає інавгураційну лекцію Школи Laudato si’», учасники якої протягом року розвиватимуть проекти суспільно-екологічного характеру в своїх громадах.

Схожі новини:

Поширити новину: