Архієпископ Мокшицький: «Участь у Синоді – наш привілей»

Послання архієпископа Мечислава Мокшицького на початок синодальної дороги в Церкві в Україні (17 жовтня 2021 року).

Шановні Отці та Богопосвячені Особи!
Улюблені Брати і Сестри!

Минулої неділі 10 жовтня, Папа Франциск урочистою Месою відкрив XVI Генеральну Асамблею Синоду Єпископів, яка триватиме до жовтня 2023 року. Тема цієї великої події: «Задля синодальної Церкви: сопричастя, участь і місія». Синод буде складатися з трьох етапів: місцевого, континентального та всесвітнього.

Відповідно до вказівки Папи Франциска, у всіх помісних Церквах урочистий початок синодальної дороги заплановано на неділю 17 жовтня. Тому в нашій архідієцезії відкриття Синоду на дієцезіальному рівні відбудеться у час, визначений Ватиканом, тобто сьогодні у Львівській катедрі, під час Святої Меси о 18 год.

Цей перший етап на місцевому рівні триватиме до квітня наступного року. Його мета, як читаємо в документі, полягає в тому, щоб порадитися з усім людом Божим. Другий етап Синоду проходитиме від вересня наступного року до березня 2023 року. Останній етап відбудеться у Римі в жовтні 2023 року.

Відкриваючи синодальний шлях, Папа поставив такі запитання: чи втілює сьогодні християнська спільнота стиль Бога, який йде крізь історію та бере участь у подіях людства? Чи готова Церква піти на ризик спільної подорожі, чи вважає за краще вдаватися до відповідей та рішень, наданих раніше?

Святіший Отець зазначив, що Синод означає прямування тим самим шляхом. Віруючі повинні усвідомити, що Господь закликає всіх брати участь і приділяти час Йому та час на зустріч з іншими. Для цього, каже Папа Франциск, потрібен простір на молитву і поклоніння, щоб дозволити провадити себе Святому Духові. Важливо, щоб нас реально хвилювали справи наших сестер і братів, щоб ми допомагали один одному, а також збагачувалися різноманітними харизмами, покликаннями та служінням. Такі зустрічі змінюють нас і показують нові шляхи, про які ми раніше не думали.

Святіший Отець наголосив, що Святий Дух просить нас бути уважними до питань, турбот і сподівань кожної Церкви, народу та нації, а також прислухатися до світу, до викликів та змін, які він нам показує. Зустріч і слухання мають привести до розуміння.

Починаючи цей особливий час у Церкві, прошу всіх вас про дар молитви та активну участь в цій справі. Це не тільки наш обов’язок, але це привілей, у якому ми можемо мати свій вклад. Те, що розпочинає спільнота Церкви, формуватиме майбутнє, у світлі прочитаних знаків часу та викликів сучасного світу.

На цей час Синодальної подорожі з серця усіх благословляю.

+ Мечислав Мокшицький
Львівський Митрополит

Джерело: Львівська архідієцезія

Схожі новини:

Поширити новину: