Папа до богопосвячених спільнот: зберігайте довірену вам культурну спадщину

Папа до богопосвячених спільнот: зберігайте довірену вам культурну спадщину

У своєму посланні до учасників Міжнародної конференції про культурну спадщину спільнот богопосвяченого життя, Святіший Отець відзначає потребу та необхідність зберігати культурні блага, цінувати їх зв’язок з історією, духовністю та традицією конкретних спільнот богопосвяченого життя.

Про це пише Vatican News.

4-5 травня 2022 року, у Папському Антоніанському університеті Риму відбувалась Міжнародна конференція про культурну спадщину Інститутів богопосвяченого життя. Конференцію на тему «Харизма та креативність. Каталогізація, управління та інноваційні проекти для культурної спадщини спільнот богопосвяченого життя» організували Конгрегація Інститутів богопосвяченого життя та Товариств Апостольського життя, Папська рада з питань культури, у співпраці з Єпископською конференцією Італії, Папським Григоріанським університетом та Університетом Болоньї. До учасників конференції звернувся Папа Франциск через окреме послання, у якому підкреслюється цінність культурної спадщини для різних спільнот богопосвяченого життя.

Культурні надбання у богопосвяченому житті

Святіший Отець пише, що «Інститути богопосвяченого життя та Товариства Апостольського життя, по суті, були і надалі залишаються популяризаторами мистецтва та культури на служінні вірі, хранителями дуже важливої частини культурної спадщини Церкви та людства». Цінність же культурних благ полягає у здатності передавати релігійний, духовний та культурний сенс, що полягає перш за все, «у розпізнанні зв’язку, який вони підтримують зі своєю власною історією, духовністю та традицією конкретних богопосвячених спільнот, а на практиці – з їхньою харизмою», – підкреслює Папа Франциск.

Збереження – це тягар, але й шанс

Міжнародна конференція, яка була організована за участю Міжнародного союзу генеральних настоятелів, Союзу генеральних настоятельок та Секретаріату допомоги монахиням, мала на меті консолідувати та зробити ефективнішими дії для захисту та належного цінування багатоманітної культурної спадщини спільнот богопосвяченого життя. Розуміючи важливість культурних благ для богопосвячених осіб, Святіший Отець пише про потребу ретельно зберігати довірені їм культурні блага. «Вимога, а іноді й тягар збереження можуть стати можливістю оновити, переосмислити власну харизму, зрозуміти її в актуальному соціокультурному контексті», – зазначає Папа Франциск. Святіший Отець повторює те, що було сказано на першій конференції, організованій Конгрегацією Інститутів богопосвяченого життя та Товариств Апостольського життя: «Вірність основоположній харизмі та подальшій духовній спадщині разом із власними цілями кожного Інституту богопосвяченого життя залишаються першим критерієм для оцінки адміністрування, управління та всіх втручань, що здійснюються в Інститутах на будь-якому рівні», – пише він.

Культурні блага: каталогізація та управління

Папа Франциск вказує на необхідність визначити найперше «конкретні елементи розуміння специфіки культурних благ таким чином, щоб з’ясувати їхні історичні, духовні, теологічні, еклезіологічні та юридичні характеристики». Святіший Отець вказує також на потребу сприяти каталогізації культурних благ у їх сукупності й різноманітності. Каталогізація необхідна «з міркувань служіння культурі, прозорості управління та обачності, враховуючи тисячі природних і людських небезпек, яким піддаються ці крихкі скарби», – зазначає Папа Франциск. У цьому контексті існує потреба вирішувати ті питання, «які стосуються управління культурною спадщиною, як з точки зору її економічної стійкості, так і внеску, який вона може зробити в євангелізацію та поглиблення віри», – відзначає Святіший Отець.

Схожі новини:

Поширити новину: