Сильні слова Олени Зеленської до поляків на концерті у Варшаві

Сильні слова Олени Зеленської до поляків на концерті у Варшаві

«Мама і війна – це те, що неспівставне одне з одним. Адже мама – це протилежність війни. Мама дає життя, війна забирає життя. Мама і війна – це протиставлення, як світло і темрява», – написала Перша Леді України Олена Зеленська у листі з нагоди Дня Матері в Україні, в рамках якого в Варшаві відбувся фестиваль «Матері Матерям – Матері Польщі для Матерів України». Концерт урочисто відкрив роботу з надання допомоги.

День матері в Україні припадає на другу неділю травня. Почесний патронат над концертом, організованим з цієї нагоди у Варшаві, взяла дружина Президента Республіки Польща Агата Корнгаузер-Дуда. «Я переконана, що сердечні, тісні стосунки, що зараз встановлюються, принесуть багато добра для обох наших народів і зміцнять нашу дружбу», – написала Перша Леді Республіки Польща у спеціальному листі.
Концерт, організований Польським радіо та Фондом ім. Родини Улмів “SOAR”, урочисто розпочав конкретну акцію допомоги. Це «аукціон, який проводить Польське радіо з 8 по 26 травня, спрямований на підтримку Національної Дитячої Лікарні в Києві. Будь-хто може долучитися до акції за допомогою рахунку, доступного на сайті Польського радіо та Фонду», – підкреслив Богдан Романюк, голова Фонду ім. Родини Улмів “SOAR”.

За організацію концерту та збір для дитячої лікарні в Києві зі сцени подякував посол України в Польщі Андрій Дещиця, який також зачитав листа Першої Леді України – Олени Зеленської. У ньому дружина українського президента розповіла, що під час війни в Україні близько 30 тис. українок стали мамами. «Мама і війна – це те, що неспівставне одне з одним. Адже мама – це протилежність війни. Мама дає життя, війна забирає життя. Мама і війна – це протиставлення, як світло і темрява», – написала Олена Зеленська. У листі, який зачитав Дещиця, були конкретні історії кількох українських жінок, які рятували дітей і билися зі зброєю в руках.

У Концертній студії Польського радіо ім. Вітольда Лютославського у Варшаві, гостей, артистів та глядачів вітали ведучі заходу: Анна Попек та Марцін Кусий. Виступали артисти різних музичних стилів, в т.ч. Пьотр Рубік, Міхал Лоренц, Міхал Юркевич, Golec uOrkiestra, Ґжегож Купчик, Даріуш Малейонек, Барбара Ґонсієніца-Ґевонт, Рікі Ліон, Ізабела Шафранська та Станіслав Плевняк (солісти), Магдалена Колч-Вжешень (скрипка), Филармонія ім. Кароля Шимановського в Кракові, Sienna Gospel Choir з Варшави. Ведучі, диригенти та солісти виступали харитативно. Художній керівник – Міхал Юркевич.

Того вечора особливим гостем була родина Каракевичів, біженці з околиць Яворова – Вікторія, Роман та їхні дев’ять дітей. Для глядачів і слухачів співала і грала одна з доньок Марися – молода артистка. «Немає таких гарних слів, щоб подякувати вам за щире серце, за вашу людяність, співчуття, розуміння, милосердя, турботу. Так роблять справжні брати, друзі, сусіди та християни. Те, що поляки робили для українців протягом двох місяців – це щось надзвичайне і героїчне», – сказала Вікторія Каракевич у короткій промові. Також вона звернулася до Пречистої Марії з молитвою про швидке закінчення війни в Україні.

Голова правління Польського радіо Агнєшка Камінська у своїй промові сказала: «Висловлюю свою повагу матерям в Україні, тим, хто залишив Україну і приїхав до Польщі, щоб врятувати своїх дітей, а також тим жінкам, які залишилися в Україні зі зброєю в руках. Висловлюю свою повагу всім їм. Їхня мужність і рішучість підтримують тих, хто бореться за незалежність з російським агресором».

Запис трансляції можна знайти на YouTube-каналі Польського радіо

Фото: S. Amata J. Nowaszewska

Схожі новини:

Поширити новину: