Кардинал Паролін: лише життя, що променіє із Воскреслого, дарує мир

Кардинал Паролін: лише життя, що променіє із Воскреслого, дарує мир

Державний Секретар Апостольського Престолу відслужив Святу Месу з нагоди Дня Європи для дипломатичного корпусу в українському храмі в Римі, молячись також за постраждалих від війни та за мир.

Про це пише Vatican News.

«Звершуємо цю Євхаристію в храмі, посвяченому Святій Софії, Божій Премудрості. Звершуємо її, випрошуючи дару миру для України, духовної та матеріальної розради для жертв війни та особливо для біженців, дітей, для тих, хто втратив усе, для самотніх. Нехай же Господь просвітить серця правителів, аби вони докладали зусилля для відновлення миру та згоди. Протягом цього місяця травня особливо звертаємося до Марії, Цариці миру: нехай же Вона завжди захищає нашу Європу Своїм покровом», – цими побажаннями кардинал П’єтро Паролін, Державний Секретар Апостольського Престолу, завершив свою проповідь, яку він виголосив під час Святої Меси з нагоди Дня Європи.

Євхаристійне богослужіння в понеділок, 9 травня 2022 року, було звершене в соборі Святої Софії в Римі. На Святу Месу, яку співслужили архієпископ Ріно Фізікелла, Голова Папської Ради сприяння новій євангелізації, владика Діонісій Ляхович, Апостольський Екзарх для українців візантійського обряду в Італії, владика Йосиф Мілян, Єпископ-помічник Київської архієпархії УГКЦ, зібралися представники дипломатичного корпусу, акредитованого при Апостольському Престолу. Спільна молитва за Європу, за мир та за постраждалих від війни в Україні відбулася з ініціативи Посольства України та Представництва ЄС при Апостольському Престолі.

У світлі Божого слова, кардинал Паролін у проповіді підкреслив, що наш Господь Ісус у своїй Пасці відчинив нам двері вічності, що смерть вже більше не панує, переможена в тілі Відкупителя, Боголюдини. «До цього життя, обіцяного та дарованого, Він кличе нас на ім’я, бо як добрий пастир для свого стада, Ісус піклується про нас», – сказав проповідник, нагадуючи про те, що ім’я у біблійній перспективі має не просто ідентифікаційне значення, але представляє сутність особи. Ісус, Добрий Пастир, кличучи Свої вівці на ім’я, «дарує їм саме ж життя, обличчя та тотожність».

«Але незважаючи на це, навколо нас бачимо, як перемога Воскреслого здається мало що не через знемогу виявляє свій тріумф. Вона, що вже повністю здійснена у вічності, досі виглядає притемненою в цьому світі, в якому здається, що переважають гріх та смерть», – мовив Державний Секретар Апостольського Престолу, зауваживши, що про це нас щодня нагадують картини, що надходять з України, «за яку молимося під час цього Євхаристійного богослужіння, яке поміщене в контексті свята Європи», що є спрогадуванням річниці декларації Шумана від 9 травня 1950 року, що через 5 років після завершення найкровопролитнішого конфлікту в світі, заклала основи сучасної євроінтеграції.

За словами кардинала Пароліна, цей державний муж, який тоді очолював Міністерство закордонних справ Франції, зрозумів, що єдиним шляхом для віддалення загрози нового конфлікту були не нові форми стримування, не «озброєний мир», але «взаємна солідарність і взаємообмін ресурсами».

«Благодатною» була зустріч з іншими особистостями, які поділяли такі самі цінності і ту саму віру, й на основі свого християнського досвіду, «батьки-засновники Європи усвідомлювали, що смерть не долається смертю. Лише життя перемагає смерть, лише життя, що променіє із Воскреслого, дарує мир».

Схожі новини:

Поширити новину: