Папа Франциск про дар віри Слуги Божого Йоана Павла І

Папа Франциск про дар віри Слуги Божого Йоана Павла І

У передмові до книги, що зібрала документи понтифікату Папи Йоана Павла І, Святіший Отець Франциск відзначає його віру та смирення як найвищого ієрарха Католицької Церкви.

Про це пише Vatican News.

На сторінках італійського католицького часопису «Avvenire» з’явилася передмова Папи Франциска до книги «Магістеріум. Тексти та документи Понтифікату» Папи Йоана Павла I. Перша частина книги містить проповіді, промови, листи, роздуми на загальних аудієнціях та на молитві «Ангел Господній», які виголосив Папа Йоан Павло І за 34 дні свого понтифікату. Друга частина включає нотатки та роздуми, написані за період його служіння як Глави Католицької Церкви.

Дар віри Папи Йоана Павла І

Святіший Отець Франциск пише, що протягом 34 днів папського служіння Йоана Павла І Господь знайшов спосіб показати нам, що єдиним скарбом є віра, проста віра апостолів, повторно запропонована Другим Ватиканським Вселенським Собором. «І саме завдяки вірі християнського народу, до якого він належав, він зміг звернути пророчий погляд на рани та лиха світу, показавши, наскільки мир також важливий серцю Церкви», – зазначає Папа Франциск. Святіший Отець пише, що Папа Йоан Павло І отримав дар віри завдяки своїй родині робітників та емігрантів, які знали тягар здобування щоденного хліба для прожитку. У цьому контексті Папа Франциск відзначає смирення, яке було частиною дару віри Слуги Божого Йоана Павла І. «Визнати себе маленькими не через зусилля чи поставу, а через вдячність. Тому що бути смиренним можна лише в подяці за безмірне милосердя Ісуса та Його прощення. І тоді також може стати легким до виконання те, що Він просить: “Навчіться від Мене, бо я лагідний і сумирний серцем” (Мт 11, 29)», – зауважує Святіший Отець.

Церква, яку будує Ісус Христос

У передмові Папа Франциск цитує також слова святого Оскара Ромеро, архиєпископа Сан-Сальвадору, сказані 3 жовтня 1978 р. з нагоди заупокійної Меси за Папу Йоана Павла І. Святий Оскар Ромеро тоді відзначав увагу світу до найвищої ієрархії Католицької Церкви, яка покликана бути «каналом, через який здійснюється управління і провід» Церкви, яка є «сакраментальним знаком благодаті, дарованої людям». Святіший Отець пише, що Церква, на думку Святого Оскара Ромеро, відзначається динамікою служіння: «ієрархія для Церкви, а Церква для світу». Тому Церква не є ізольованим і самодостатнім утворенням, а перебуває всередині зібраного Богом народу задля служіння Божому Царству та всьому світу. Папа Франциск, цитуючи священномученика Ромеро, пише, що Церкву будує Сам Ісус Христос даром своєї благодаті. «І якщо пекельні ворота пекла і смерті її не подолають, то це відбувається не завдяки “тендітним плечам” Папи, а тому, що Папу “підтримує Той, Хто є життям вічним, безсмертним, святим, божественним – Ісус Христос, наш Господь”. І це тайна, яка сяє також в життєвій історії та у вченні Йоана Павла I», – підкреслює Святіший Отець.

Схожі новини:

Поширити новину: