«​​Мені потрібно Тебе». Ніч чування в намірі покликань

«​​Мені потрібно Тебе». Ніч чування в намірі покликань

Уже традиційно, напередодні неділі Доброго пастиря у санктуарії Матері Божої Святого Скапулярію відбувається Всеукраїнська ніч чування для молоді в намірі покликань. Хоч в Україні триває війна, однак молодь відважно прибула до Бердичева, аби у спільноті ровесників пережити молитовну зустріч із Богом.

У молитовному чуванні, яке організувала Комісія у справах богопосвяченого життя при Конференції єпископату України, цього року взяло участь понад 100 молодих людей. Це переважно молодь з Київсько-Житомирської дієцезії, також були учасники з Бібрки, Одеси, Ізмаїла, Браїлова, Хмільника, Городка.

«​​Мені потрібно Тебе». Ніч чування в намірі покликань

Гаслом зустрічі для молоді стали слова з книги Товита «мені потрібно Тебе». Ми потребуємо Господа. Особливо ці слова набирають барвистого відтінку, коли молоді люди стають на дорогу розпізнавання життєвої місії, покликання. Кожен з нас (і не лише молодь) покликаний брати участь у «Христовій місії об’єднання розсіяного людства та примирення його з Богом» (з Послання Папи на 59-й Всесвітній день молитви про покликання). Світ потребує сердець які, запалені Божою іскрою та свідченням живої віри, будуватимуть людську родину у гармонійному різноманітті її елементів. У цьому допомагає розпізнання своєї життєвої дороги, Божої мрії, якою є кожне покликання.

«​​Мені потрібно Тебе». Ніч чування в намірі покликань

На духовній дорозі та у процесі розпізнання покликання зокрема, чільне місце посідає духовний наставник або ж духовний керівник. Саме тема духовного керівництва (духовного супроводу) стала червоною ниткою, що переплітала ніч чування. Організаторами заходу цього року виступала Салезіанська Родина.

«​​Мені потрібно Тебе». Ніч чування в намірі покликань

Протягом ночі учасникам товаришували ведучі Ангеліна та Дмитро з салезіанської молоді. Музичну оздобу приготував гурт «Rejoice» із Житомира.

«​​Мені потрібно Тебе». Ніч чування в намірі покликань

Від імені господарів санктуарію учасників привітав його хранитель о. Віталій Козак OCD. Босий кармеліт підкреслив, що зовнішні обставини завжди будуть змінюватися, однак наші відносини з Богом, наш діалог з Ним, якщо плекатимемо його у щирості та довірі, будуть додавати нам наснаги та сили. «Заохочую вас, дорога молоде, цієї ночі відкрити серце на Господа. Поспілкуватись з Ним так щиро, як ще ніколи не говорили. Це великий крок. Господь хоче, щоби ви були щасливі. Знайдете Його і завжди матимете радість», – наголосив о. Віталій Козак OCD.

До учасників слово скерував також ординарій Київсько-Житомирської дієцезії єпископ Віталій Кривицький SDB. Єпископ, який є салезіанцем, не раз підкреслював, що зустрічі з молоддю для нього є ковтком свіжого повітря. «Я дуже радий тут бачити молоду Церкву. Радію, що ви подолали цей шлях у такий складний час. Сьогодні нас менше, ніж зазвичай, але я переконаний, що тут є ті, кому це зараз найбільше потрібно. Нехай це наше паломництво до Бердичева буде плідним вже сьогодні», – підкреслив єпископ Кривицький.

Отець Роман Лаба OSPPE підготував для молоді конференцію про духовне керівництво. Основою для конференції стали два біблійних образи: мандрівка учнів до Емаусу та зустріч апостола Филипа зі скопцем, про яку читаємо у Діяннях апостолів. На прикладі цих уривків бачимо завдання духовного отця: допомогти розпізнати Божу волю та виконати її, товаришувати на дорозі до духовного дозрівання та у входженні у таємницю Христа.

Крім того, паулін розповів про приклади деформації, які зустрічаються у духовному керівництві, перерахував поради з пошуку доброго духовного наставника та духовні твори, які допоможуть краще увійти в цю тематику.


«Містком» з п’ятниці на суботу стала Євхаристія, яку очолив єпископ Віталій Кривицький SDB. Він заохотив присутніх та тих, хто єднався у молитві за допомогою трансляції, переживати цю молитву у дусі відшкодування Богу за наші гріхи та Непорочному Серцю Марії за завдані зневаги. Після присвячення України та Росії Непорочному Серцю Марії все більш актуальним стає молебень перших субот місяця.

У проповіді єпископ Віталій підкреслив, що час війни змусив нас швидко подорослішати. За два місяці ми багато речей переоцінили, зрозуміли, сприйняли серйозніше. Це час складний, але водночас благословенний! Коментуючи уривок з Євангелія про «тверде слово» Ісуса та досвід учнів, проповідник підкреслив, що учні, хоч і не розуміли Христа, однак лишились з Ним.

«​​Мені потрібно Тебе». Ніч чування в намірі покликань

Крім того, проповідник розповів про приклад життя 14-річного святого Домініка Савіо (його реліквії привезли на чування). Святий Йоан Боско був його духовним наставником та вказав на єдину можливу дорогу до щастя – це дорога до святості. Будь яка інша дорога, якщо вона не веде до святості, то є марною. Саме від свого духовного наставника Домінік отримав вказівки до святого життя: радість, ретельне виконання своїх обов’язків, допомога ближнім.

«​​Мені потрібно Тебе». Ніч чування в намірі покликань

Одним із пунктів програми, що дозволив поділитися своїми думками та взаємно збагатитись через досвід віри братів і сестер у Христі була праця в групах під назвою «Час почути». Під час праці в групах, кожен охочий мав нагоду розповісти про своє сприйняття духовного наставника та його роль у духовному житті, досвід духовного розвитку завдяки парафіяльній спільноті, переживання часу війни та його впливу на віру.

«​​Мені потрібно Тебе». Ніч чування в намірі покликань

Панельна дискусія, що стала наступним пунктом програми дала змогу почути думки священника-салезіанця о. Максима Рябухи SDB, сестри салезіанки Анни Заінчковської FMA, богопосвяченої діви з Київсько-Житомирської дієцезії Вікторії, салезіанки співпрацівниці Олени Пономаренко, диякона Антона Пантуса щодо місця духовного супроводу у питанні розпізнавання життєвої дороги та спеціального служіння.

«​​Мені потрібно Тебе». Ніч чування в намірі покликань

Там де є салезіанці, там є свято та радість. Цієї ночі не обійшлося без інтеграційних танців, у яких всі залюбки брали участь.

Завершенням ночі чування стала молитва прославлення та молитва заступництва. Священників та сестер монахинь запросили перед вівтар і молодь, стаючи поруч із ними, у молитві дякувала Богу за дар їхнього покликання та просили про потрібні благодаті для подальшого служіння.

«​​Мені потрібно Тебе». Ніч чування в намірі покликань

«Дякую Господу Богу за те, що дав змогу провести такій захід і оберігав нас усіх від лиха, дякую організаторам за організацію, дякую приймаючій стороні за теплий прийом, дякую учасникам за активну участь у всіх дійствах, які мали місце! Ви всі класні! Нехай Господь благословляє вас всіх і допомагає у всіх починаннях», – такими враженнями поділився учасник Михайло.

«​​Мені потрібно Тебе». Ніч чування в намірі покликань

Мені потрібно Тебе! Такі слова лунають з наших сердець на адресу нашого Небесного Отця під час земної мандрівки. Також ці слова Бог скеровує до нас. Він потребує наших сердець та дару нашого життя!

«​​Мені потрібно Тебе». Ніч чування в намірі покликань

Фото: Ліза Лісова

Схожі новини:

Поширити новину: