Італійські організації вирушили з гуманітарною місією до Львова

Італійські організації вирушили з гуманітарною місією до Львова

Караван із 70 транспортних засобів вирушив у перший день квітня з Італії до Львова, щоб привезти гуманітарну допомогу, а під час зворотної подорожі допомогти біженцям з-поміж особливо уразливих верств дістатися Італії. Ініціатива згуртувала понад 100 громадських організацій.

Про це пише Vatican News.

Війна – це божевілля, вона є раком для співіснування між народами та запереченням людяності. Ані найменшого сумніву в цьому не мають представники понад 100 італійських громадських організацій, які приєдналися до ініціативи «Stop the war Now», з якою виступила асоціація «Спільнота святого Йоана ХХІІІ» в контексті війни в Україні. До акції приєдналися також понад півтори тисячі приватних осіб.

Картини війни, що надходять з України, та й з інших теренів війн, про які забувають, «роздирають наші сумління», зазначають організатори, які переконані в тому, що «кожен може зробити щось конкретного, щоби зупинити це винищення». З цією метою делегація в складі 200 осіб, які представляють згадані організації, вирушила в Україну. Метою є Львів, де учасники гуманітарного пробігу зустрінуться із місцевими громадськими організаціями та з представниками церковної й цивільної влади. Повертаючись до Італії, учасники пробігу заберуть із собою біженців з-поміж особливо уразливих осіб.

«Наміром цієї ініціативи є особистою присутністю засвідчити прагнення миру», – зазначається у маніфесті гуманітарного маршу. «Ми завжди поруч з останніми, пліч-о-пліч з постраждалими, проводячи гуманітарні акції та міжнародні ініціативи солідарності. Ми не хочемо залишатися спостерігачами й відчуваємо обов’язок зробити щось особисто», – заявляють організатори.

Караван, що складається із автотранспорту, завантаженого гуманітарною допомогою, вирушив на світанку 1 квітня 2022 з міста Ґоріція, що на кордоні між Італією та Словенією. Вантаж значною мірою складається із ліків та медичних засобів, про які просили українські лікарні, з якими організатори підтримують контакти. Крім того, до гуманітарної допомоги входять 25 тонн речей першої необхідності.

У подорож в Україну вирушили приблизно 200 представників різних італійських добродійних організацій, а в транспортних засобах передбачено 300 вільних місць, щоб допомогти дістатися до Італії біженцям, яким організації, що приєдналися до ініціативи, забезпечать розміщення та підтримку. З допомогою місцевих громадських організацій в цю подорож вирушать представники найуразливіших верств – діти, особи з інвалідністю, хворі та похилі віком.

Схожі новини:

Поширити новину: