Очільник єпископату Польщі обговорив з Папою служіння українським біженцям

Очільник єпископату Польщі обговорив з Папою служіння українським біженцям

Підтримка людей, які втікають від війни, не тільки матеріальна, але й духовна, а також довгострокова, була серед тем, які обговорювалися під час 40-хвилинної аудієнції архієпископа Станіслава Ґондецького в Папи Франциска.

Про це пише Vatican News.

У понеділок, 28 березня 2022 року, Папа Франциск прийняв на аудієнції Преосвященного Станіслава Ґондецького, Познанського архієпископа, Голову Польської Єпископської Конференції. Серед різних тем, які обговорювалися, центральні місце займали питання, які стосувалися російської агресії проти України та служіння Церкви в Польщі для біженців з цієї країни. Про це архієпископ Станіслав розповів по завершенні аудієнції.

Папа Франциск останніми тижнями при різних нагодах підкреслював солідарність поляків, якщо йдеться про підтримку біженців з України. Очільник польського єпископату розповів, що під час особистої розмови Папа торкався теми необхідності також і далекоглядного підходу, необхідності задуматися над тим, чи люди будуть готовими до такої ж великодушності, коли це перебування затягуватиметься. «Святіший Отець добре усвідомлює цю проблему, зрештою, він вже висловлювався про це прилюдно», – додав він.

У контексті розмови про служіння для біженців наш колега звернув увагу на те, що більшість прибулих – це вірні східного обряду, також і православні, які «хочуть молитися в своєму обряді та своєю мовою». Відповідаючи на запитання про те, як Католицька Церква в Польщі планує виходити назустріч цій потребі, архієпископ Ґондецький зазначив, що «з великою зичливістю». Адже якщо йдеться про греко-католиків, то перешкод узагалі немає в тому, щоби сповідатися та приймати Святі Тайни, а латинські парафії також готові співпрацювати в тому, щоби проводити богослужіння у візантійському обряді. Щодо православних, то очільник єпископату представив спеціальні зауваги, що стосуються Причастя, на які схвально відгукнувся Митрополит Сава, який очолює Польську Автокефальну Православну Церкву. Також і в цьому випадку йдеться про створення можливостей для служіння Літургій.

Схожі новини:

Поширити новину: