20 років тому утворена Мукачівська дієцезія. Спогади отця Петра Жарковського

20 років тому утворена Мукачівська дієцезія. Спогади отця Петра Жарковського

20 років тому, 27 березня 2002 року Святійший Отець Йоан Павло ІІ оголосив про утворення Мукачівської дієцезії Римсько-католицької церкви.

У спогадах о. Петро Жарковський, який закінчив семінарію у Ризі, у 1986 році, розповідає про перші роки відродження Церкви після радянського режиму наприкінці 80-х – початку 90-х років

На той час на Закарпатті служили 7 священників, які мали вже понад 75 років та пройшли радянські каральні табори. Тодішній Адміністратор Йозеф Чаті звернувся до Риги, щоб на Закарпаття направили священників. У 1987 році кардинал направив на Закарпаття отця Петра Жарковського, молодого священника, родом з Вінничини.

У 1988 році кордони СРСР вже були привідкриті. Отцю Петру вдалося поїхати до кардинала Пашкаї, якому розповіли про ситуацію з духовенством на Закарпатті. Кардинала Пашкаї запросили на Закарпаття. Він приїхав у 1988-му році.

Після візиту кардинала на Закарпаття прибуло п’ятеро священників з Угорщини: троє францисканців – о. Антал (Майнек), о. Тихомир, о. Давид почали служіння у Виноградові, домініканець о. Корнел – у Мукачеві та єзуїт – о. Бейла на Рахівщині. Приїхали з тодішньої Чехословаччини і отці-лазаристи.

У 1991 році Україна стала Незалежною, Закарпаття мало вже своїх семінаристів, нові покликання, нових священників, які служать у Мукачівській дієцезії.

Джерело: Veritas

Схожі новини:

Поширити новину: