Кардинал Ґрек у Польщі: Допомога біженцям – це синодальність на практиці

Кардинал Ґрек у Польщі: Допомога біженцям – це синодальність на практиці

Під час чотириденного візиту до Польщі, присвяченого синодальному процесові, Генеральний Секретар Синоду Єпископів зустрівся також з біженцями з України, яких прийняла Варшавська архідієцезія. Спілкуючись із журналістами, кардинал Ґрек наголосив, що в Польщі він побачив Церкву, яка втілює в життя синодальність і «намагається насправді жити тим, що каже нам Святіший Отець»: виходити назовні, щоб допомагати страждаючим.

Про це пише Vatican News.

«Українські жінки та діти повинні бути захищені від торгівлі людьми, коли вони прибувають до наших країн з України», – таке застереження висловив кардинал Маріо Ґрек, Генеральний Секретар Синоду Єпископів, спілкуючись із журналістами у суботу, 19 березня 2022 р., після відвідин деяких центрів для біженців, якими опікується Варшавська архідієцезія. Один з таких центрів діє при парафії Святої Маргарити в Лом’янках, маленькому містечку неподалік польської столиці, яке налічує 15 тис. мешканців. Парафія прийняла 2300 біженців, серед яких більшість – жінки і діти. Їх приймають сім’ї парафіян і дієцезальний реколекційний будинок, в якому тепер мешкає 100 біженців. Під час зустрічі з українськими біженцями, кардинал Ґрек слухав їхні розповіді, спілкувався з дітьми та передав їм підтримку Папи Франциска.

Справжня синодальність – це єдність задля допомоги страждаючим

Ці зустрічі відбулися в рамках чотириденного візиту Генерального Секретаря Синоду Єпископів, під час якого він зустрівся з духовенством та представниками парафій Варшавської архідієцезії, щоб обговорити з ними синодальний процес, що веде до XVI Асамблеї Синоду Єпископів на тему «Задля синодальної Церкви: сопричастя, участь і місія».

Під час згаданої прес-конференції кардинал зазначив, що одним із завдань синодального процесу є зміцнення єдності Церкви, і в Польщі він побачив великий знак цієї єдності. «Я маю на увазі те, що робить Церква, приймаючи біженців з України, – підкреслив він. – Те, що ви робите тут, у Польщі, – це синодальність на практиці. Тут я побачив Церкву в стилі Папи Франциска, Церкву, яка намагається насправді жити тим, що каже нам Святіший Отець».

Як зауважив ієрарх, війна завжди показує, наскільки людина є обмеженою, наскільки уразливе її життя. Але в цій нелегкій ситуації може виникнути щось позитивне – милосердя до іншої страждаючої людини, особливо до жінок і дітей, яких завжди потрібно захищати. Він нагадав про вчення Папи Франциска, який завжди заохочує виходити із стін церков, щоб допомагати страждаючим.

Мета синодального процесу – усвідомити еклезіологію Божого люду

Темі синодальності була присвячена також зустріч кардинала Маріо Ґрека зі священиками Варшавської архідієцезії, що відбулась у першій половині дня в санктуарії Божого Провидіння у польській столиці. Під час цієї зустрічі, в якій взяли участь понад 500 священиків, ієрарх зауважив, що багато священиків висловлюють страх з приводу того, що «надмірне зосередження на важливості Божого люду може призвести до того, що ми втратимо з уваги важливість священичого служіння в Церкві». Секретар Синоду наголосив, що «мова не йде про протиставлення священиків Божому люду, бо священики, силою свого Хрещення, також є частиною Божого люду». За його словами, мета синодального процесу, так як його бачить Папа Франциск, полягає в тому, аби дедалі більше осягнути еклезіологію Божого люду, тобто усвідомити Церкву як Божий люд, який має sensum fidei (чуття віри), щоб розпізнавати нові способи звіщення Євангелія, які Бог пропонує Церкві.

У неділю, 20 березня, вранці кардинал Ґрек зустрівся з представниками парафій, щоб обговорити з ними роль мирян у синодальному цьому процесі.

Схожі новини:

Поширити новину: