Черниці польських згромаджень допомагають українським біженцям

Черниці польських згромаджень допомагають українським біженцям

Конференція Вищих Настоятельок Жіночих Чернечих Згромаджень Польщі поділилася даними про те, як черниці допомагають постраждалим від війни в Україні.

Про це пише Vatican News.

У 924 чернечих домах у Польщі та у 98 в Україні черничі надають духовну, психологічну, медичну та матеріальну допомогу. Про це йдеться в повідомленні Конференції Вищих Настоятельок Жіночих Чернечих Згромаджень Польщі, поширеному 15 березня. Від початку війни кожна, з майже 150 чернечих родин, що служать в Польщі та Україні, надала допомогу, в масштабах від кількох людей до 18 тисяч осіб. Нині в Україні перебуває 332 сестри з польських чернечих згромаджень.

Зокрема, у 498 чернечих домах в Польщі та у 76 – в Україні організовано місця для ночівлі. На це момент 3060 дітей, 2420 сімей та приблизно 2950 дорослих отримали притулок. У 64 закладах приготовано 600 місць для дітей-сиріт, а ще у 420 установах – майже 3000 місць для матерів з дітьми.

З початку війни сестри були залучені до приготування та роздачі гарячих страв, їжі, засобів для прибирання, одягу та ковдр. Вони допомагають перевозити людей з місць, які постраждали від бойових дій, допомагають в пошуку роботи в Польщі, створюють додаткові робочі місця у власних закладах, координують допомогу біженцям у штабах допомоги, допомагають дітям з України вступати до польських шкіл, служать перекладачами, а також самі організовують заняття для дітей та матерів, що прибувають з України. Заклади, якими керують сестри, також можуть забезпечити притулок для людей похилого віку та осіб з інвалідністю.

У Польщі чернечі спільноти постійно збирають продукти харчування та засоби гігієни, які відправляють в Україну, видають біженцям або передають у доми спільнот, в яких надається допомога жертвам війни. Спільноти передають також власні кошти та кошти фондів, якими керують.

Схожі новини:

Поширити новину: