Ветерани Фолклендської війни спільно молились за мир в Україні

Ветерани Фолклендської війни спільно молились за мир в Україні

Сорок років після закінчення Фолклендської (або Мальвінської) війни аргентинські й британські ветерани разом молились в санктуарії Люханської Богородиці в Аргентині за мир в Україні.

Фолклендська війна між Великою Британією 1982 року велась за контроль над Фолклендськими (чи як їх називають в Аргентині, Мальвінськими) островами в південній частині Атлантичного океану.

В базиліці Пресвятої Богородиці в Люхані національному санктуарії Аргентини, 7 березня 2022р., відслужено Святу Месу, яку очолювали військові ординарії, аргентинський єпископ Сантіяґо Олівера та британський єпископ Пол Мейсон, в якій взяли спільну участь аргентинські та британські ветерани. Вона була відправлена за мир в Україні.

Преосвященний Сантіяґо Олівера, звертаючись до контексту війни в Україні, наголосив, що всі ми, як Божі діти, повинні бути миротворцями. Згадуючи збройний конфлікт між Аргентиною та Великобританією 40 років тому, аргентинський єпископ наголосив, що не можна забувати про ті події, щоб у наш час в усьому світі прямувати шляхом справедливості та істини, будуючи майбутнє, в якому діалог і взаємопошана займатимуть перше місце.

До національного аргентинського санктуарія була внесена фігура Пречистої Діви з Люхану, що становить велику цінність для аргентинського війська. Цю невелику копію чудотворної статуї Матері Божої Люханської привезли на Фолклендські острови аргентинські солдати, потім британські війська її забрали з собою і вона 37 років перебувала у військовому храмі в Англії. В жовтні 2019 року під час загальної аудієнції у Ватикані цю статуйку, як символ примирення, урочисто повернули аргентинському ординарієві.

Санктуарій Люханської Богоматері в Аргентині

Пресвята Богородиця з Люхану є небесною Покровителькою Аргентини, Уругваю і Парагваю. Її чудотворна статуйка, заввишки коло 40 см, з 17-го сторіччя зберігається в базиліці містечка Люхан, 70 кілометрів від столиці Буенос-Айресу. Щороку до Люханської Богородиці відбуваються мільйонні паломництва, серед яких також і української громади в Аргентині. Храми та каплиці знаходяться не тільки в Латинській Америці, але на всіх континентах світу, навіть в Антрактиді. Майбутній Папа Франциск, як архиєпископ аргентинської столиці, періодично здійснював прощі разом з вірними до цього санктуарію.

Схожі новини:

Поширити новину: