Кардинал Краєвський у Рівному: Святіший Отець – українець

Кардинал Краєвський у Рівному: Святіший Отець – українець

Саме такими словами кардинал Краєвський завершив промову до зібраних у рівненській парафії св. Йоана Павла ІІ. У п’ятницю, 11 березня, тут відбулася зустріч із представниками Церков, місцевої влади та вірян.

Уже кілька днів папський посланець перебуває на Львівщині. У межах свого візиту він зустрівся з представниками Церков і благодійних організацій, які в критичний для України час намагаються надати допомогу всім, хто її потребує.

Фото: Twins MonasteriesУвечері 10 березня кардинал Краєвський у супроводі в. о. Голови Конференції єпископату України архієпископа Мечислава Мокшицького відвідав прикордонне містечко Раву-Руську. Тутешній осередок місії «Карітас-Спес» Львівської архідієцезії став одним із пунктів прийому та розподілу гуманітарної допомоги та місцем тимчасового перебування для людей, що чекають на перетин кордону з Польщею. Тут кардинал Краєвський приєднався до розвантажування вантажу допомоги, надісланої польськими друзями України, пише Vatican News


У п’ятницю, 11 березня, кардинал Краєвський відвідав рівненську парафію свв. Апостолів Петра і Павла та Божого милосердя, потім відбулась зустріч у парафії св.Йоана Павла ІІ. У зустрічі взяли участь архієпископ Мечислав Мокшицький, ординарій Луцької дієцезії єпископ Віталій Скомаровський, місцеві священники та віряни, а також представники влади й інших Церков. 
Єпископ Віталій Скомаровський у вступному слові нагадав, що минулого року ми почали молитися в намірі приїзду Папи Франциска до України. Сьогодні ж кардинал Краєвський перебуває серед нас – і це знак близькості Святішого Отця до українського народу в цей складний час. «Сьогодні я мав багато часу подумати, бо о 5-й ранку бомбардували аеропорт у Луцьку. Я чомусь згадав бокс. Ми вже 15 раундів вистояли. Це вже перемога. Що би не сталося – ми перемогли. Але остаточна перемога настане тоді, коли буде мир. Я впевнений, що візит Його Еміненції, молитви всієї Церкви на чолі з Папою Франциском, солідарність і допомога сприятимуть у тому, щоб на нашій землі був мир», – підкреслив єпископ Скомаровський.

Кардинал Краєвський у Рівному: Святіший Отець – українець
Кардинал Краєвський у Рівному: Святіший Отець – українець

«Приношу Вам від Святішого Отця велике вітання, благословення та обійми», – розпочав свою промову кардинал Конрад Краєвський. Він наголосив, що сьогодні весь світ єднається в молитві за Україну. Папа Франциск щодня молиться за Україну й робить усе можливе, щоби завершилася війна. Він використовує логіку Євангелія, а не логіку цього світу. Євангеліє говорить про силу віри, яка переносить гори, також наша віра може зупинити війну. Євангеліє дає нам три види потужної зброї: молитву, піст, милостиню.

Кардинал Краєвський у Рівному: Святіший Отець – українець

Кардинал заохотив присутніх роздумувати над молитвою «Отче наш», яка є зразковою програмою життя. Наша сила криється в єдності з Богом. Наша віра здатна перемогти цю безумну війну. Кардинал підкреслив: «На кінець я вам хочу сказати: Святіший Отець – українець!»
Після цього був час почути історії тих, хто мусив залишити свої домівки та знайшов прихисток у Рівному. Також слово до присутніх скерували представники місцевої влади та інші, заохочуючи до збереження єдності та співпраці на всіх рівнях.

Кардинал Краєвський у Рівному: Святіший Отець – українець

На завершення відбулась екуменічна молитва про мир за участі духовенства Рівного.

Кардинал Краєвський у Рівному: Святіший Отець – українець
Кардинал Краєвський у Рівному: Святіший Отець – українець

Крім того, кардинал Краєвський зустрівся з волонтерами.  
Нагадуємо, спеціальну гуманітарну місію в Україні здійснюють два кардинали. Кардинал Майкл Черні від 8 до 10 березня перебував в Угорщині та на Закарпатті. Після цього він повернувся до Риму. Кардинал Краєвський залишається в Україні.Спілкуючись із журналістами, Папський представник зазначив, що має намір нести далі, наскільки це дозволять обставини, «послання миру від Святішого Отця та молитву». «І це – наша дуже сильна зброя. Вона може бути також страшною для тих, які нападають на Україну», – сказав він, подякувавши журналістам за їхню працю, «що також багато робить для України», пише Vatican News.

Фото: о. Олександр Кусий 

Схожі новини:

Поширити новину: