«Карітас-Спес Україна» надає притулок біженцям

«Карітас-Спес Україна» надає притулок біженцям

Цю ніч більшість українців пережили в підвалах та укриттях під звуки снарядів та сирен. Ситуація змінюється дуже швидко. Російська Федерація атакує Україну одночасно на всіх напрямках, включаючи столицю.

Воєнних операцій такого масштабу в Європі не було з часів ІІ Світової війни. Найжахливіше те, що російські війська атакують не тільки військові об’єкти, але спальні райони, лікарні, заклади освіти тощо.

Місія «Карітас-Спес Україна» ранок починає з чату переклички, хто де і чи всі цілі. Далі — в роботу. Місія зараз займається евакуацією дітей та родин у більш безпечні місця.  

Також Місія збирає інформацію про гуманітарні потреби. Якщо ви потребуєте допомоги — заповніть, будь ласка, форму і «Карітас-Спес Україна» шукатиме можливості вам допомогти.

Закарпаття

Приймає біженців у парафіях, таборах, гуртожитках тощо. Тільки за перші два дні прийняли близько 400 осіб. Також усі 13 благодійних їдалень на Закарпатті працюють.    

Луцьк

«Карітас-Спес Луцьк» організував у підземеллі кафедрального храму Петра і Павла сховище, до якого можуть прийти усі, хто проживає на території старого міста чи поруч, адже це одна з найнадійніших та найбезпечніших локацій. У підземеллі облаштували місця для сидіння та з можливістю лягти, за необхідності. Утеплили їх солом’яним покривом. Також принесли питну воду. Є доступ до розеток, тому, за необхідності, можна підключитися до мережі, щоб зарядити свої пристрої. 

«Люди приходять сім’ями, з домашніми улюбленцями. Залишаються в підземеллі, поки не прийде сигнал, що ззовні контрольована та безпечна ситуація» — розповідає о. Павло Хом’як, директор «Карітас-Спес» парафії свв. Петра і Павла. Також отець додав: «щоби зміцнити бойовий дух та проінформувати людей, як надавати першу домедичну допомогу і як правильно скласти аптечку, «сьогодні волонтер “Карітас-Спес Луцьк” та медичний працівник проведуть професійний інструктаж. А одразу після цього будемо ліпити вареники для наших захисників, бо пам’ятаймо, що війна війною, а обід має бути за розкладом!» — підсумував о. Павло Хом’як.     

Бердянськ

«Карітас-Спес Бердянськ» організував укриття, де забезпечують притулок і надають харчування. «Вчора ми прийняли велику кількість дітей та людей похилого віку. Ніч була спокійна. Що буде далі, не знаємо. Сховищ бракує», — повідомила координаторка проєктів «Карітас-Спес Бердянськ» Ярослава Пилипенко.

Кам’янець-Подільський

«Карітас-Спес Кам’янець-Подільський» приймає сім’ї потребуючих. Уже прийняли дві родини, ще можуть прийняти дві. Про подальші дії інформуватимуть.    

Житомир

«Карітас-Спес Житомир» допомагає теробороні продуктами та ліками.  

«Карітас-Спес Україна» надає притулок біженцям

Харків

«Карітас-Спес Харків» збирає інформацію про потреби і тим, хто звертається, видають продуктові набори. Вже роздали близько 100 шт.     

Львів

«Карітас-Спес Львів» приймає біженців. Контакти можна отримати через національний офіс, або безпосередньо звертатись до осередків Місії. Будемо намагатись оновлювати інформацію щоденно. Слідкуйте за нашими сторінками в соціальних мережах: ФейсбукІнстаграм та на сайті.

Джерело: CREDO

Схожі новини:

Поширити новину: