Апостольський лист “Fidem servare”

Апостольський лист “Fidem servare”
Палац Конгрегації віровчення

Побачив світ Апостольський лист Motu proprio “Fidem servare”, яким Папа Франциск змінює внутрішню структуру Конгрегації доктрини віри.

Повний текст документа

У понеділок, 14 лютого 2022 р., у Ватикані оприлюднено Апостольський лист Motu proprio Папи Франциска «Fidem servare» (Берегти віру), яким змінюється внутрішня структура Конгрегації Віровчення, чітко розділяючи її доктринальні та дисциплінарні повноваження шляхом створення двох окремих секцій, призначаючи для кожної окремого Секретаря. Таким чином, Префект матиме двох заступників.

Завданням реформи є повернути важливість доктринальному аспектові праці цієї дикастерії та її фундаментальну роль у передаванні віри, не применшуючи ролі дисциплінарних повноважень, адже протягом десятиліть саме це відомство розслідує злочини сексуальних зловживань та інші важкі злочини.

Збереження віри

Папа Франциск у своєму документі пояснює, що берегти віру є «головним завданням» Церкви. І Конгрегація доктрини віри виконує це завдання, беручи на себе як доктринальні, так і дисциплінарні компетенції. Беручи до уваги досвід, набутий протягом останніх років у різних сферах праці цього відомства, Святіший Отець постановив, що відтепер воно складатиметься з двох секцій, доктринальної та дисциплінарної, кожну з яких очолюватиме Секретар, що допомагатиме Префектові в сферах своєї компетенції, співпрацюючи із Заступником Секретаря та відповідними очільниками адміністрацій.

Доктринальний відділ

Таким чином, доктринальний відділ займатиметься питаннями, що стосуються поширення та захисту доктрини віри та моралі, підтримуватиме дослідження, покликані розвивати поглиблення та передавання віри на служінні євангелізації, зокрема, перед обличчям запитань, які ставить науковий поступ і розвиток суспільства. Він також розглядатиме документи, що повинні бути опубліковані іншими дикастеріями, та досліджуватиме твори та думки, які «виглядають проблемними щодо правильної віри, сприяючи діалогові з їхніми авторами та пропонуючи належні засоби для виправлення, які необхідно впровадити». Цій секції також доручається завдавання вести справи персональних ординаріатів для колишніх англіканців і подружнього бюро, що розглядає справи, пов’язані із так званим «привілеєм віри», коли йдеться про розв’язання подружнього вузла, укладеного двома неохрещеними, якщо одна зі сторін пізніше прийме Хрещення.

Дисциплінарний відділ

Дисциплінарний відділ займатиметься справами, що стосуються злочинів, зарезервованих для вирішення Конгрегацією Віровчення, які веде створений при ній Верховний Апостольський Трибунал. Завданням відділу є опрацювати процедури, передбачені канонічним правом, аби її різні інстанції могли сприяти правильному здійсненню правосуддя. Для цього також організовуватимуться слушні формаційні заходи для єпископів і діячів у сфері права з метою «сприяти правильному розумінню та застосуванню канонічних норм».

Джерело: Vatican News

Схожі новини:

Поширити новину: