Папа учасникам «Christmas Contest»: Різдво – це свято співчуття і ніжності

Про це пише Vatican News.

У понеділок, 22 листопада 2021 року, Папа Франциск прийняв на аудієнції організаторів та учасників молодіжного пісенного конкурсу Christmas Contest. Ця ініціатива, представлення якої відбулося у Ватикані у квітні цього року, була започаткована для того, щоб у цей період, позначений пандемією, створити простір для креативності. Конкурс Christmas Contest відкритий для окремих осіб і музичних колективів, які можуть запропонувати музичний твір на тему Різдва. Переможці конкурсу матимуть можливість виступити на Різдвяному концерті у Ватикані разом з відомими артистами міжнародного рівня. Організаторами цієї ініціативи є Папська Фундація «Gravissimum Educationis», заснована Папою Франциском 2015 року для підтримки освіти та виховання, та «Місія Дон Боско», що займається професійною підготовкою молоді в різних країнах світу.

Краса Різдва покірна і повна людського тепла

Звертаючись до учасників аудієнції, Святіший Отець зазначив, що незабаром розпочнеться період Адвенту, «який щороку вводить нас у Різдво та його таїнство». Він зауважив, що також і цього року, через триваючу пандемію, різдвяні вогні не будуть такими яскравими.

«Свято Христового Різдва не перебуває в дисгармонії з випробуванням, яке переживаємо, бо воно є особливим святом співчуття, святом ніжності», – наголосив він, додаючи, що краса Різдва «покірна і повна людського тепла», вона проявляється в маленьких жестах конкретної любові. Різдво не відчужує, а навпаки, відкриває серце на безкорисливість, на дарування себе, а також може породжувати культурні, соціальні та освітні динаміки. В цьому контексті Папа пригадав про ініціативу Освітньо-виховний пакт, який він започаткував у вересні 2019 року для того, щоб «формувати зрілих осіб, здатних долати поділи й протистояння й відновлювати сукно стосунків задля більш братерського світу». Для цього, за його словами, потрібна креативність і мужність, щоб ставити в центр людину й служити спільноті.

Краса, як спосіб людського зростання

Саме цьому духові, як підкреслив Єпископ Риму, відповідає креативність учасників пісенного конкурсу Christmas Contest, які створили нові різдвяні пісні та запропонували їх для більшого проекту, «який вірить у красу як спосіб людського зростання, щоб разом мріяти про кращий світ». Процитувавши слова Папи Павла VI: «Цей світ, у якому ми живемо, потребує краси, щоб не впасти у відчай», Папа Франциск зазначив, що мова йде не про красу зовнішнього вигляду та земного багатства, «яка є порожньою і породжує порожнечу», а про красу Бога, Який став Тілом, про красу людських облич, історій, красу створінь, які є частиною нашого спільного дому і які, за словами святого Франциска, «беруть участь у прославі Всевишнього».

На завершення Святіший Отець подякував учасникам аудієнції за те, що вони не забувають бути тієї хранителями тієї краси, яка під час Господнього Різдва проявляється в кожному щоденному жесті любові, у взаємообміні та служінні.

Схожі новини:

Поширити новину: