Бета-версія
Бета-версія
Бета-версія

Папа Франциск: кожне служіння – це покликання від Бога

У посланні, присвяченому ювілеєві Апостольського листа святого Павла VI про інституційні служіння, Святіший Отець нагадує за важливість вміння слухати Святого Духа для збудування Церкви.

Про це пише Vatican News.

У 50 річницю Апостольського листа у формі «Motu proprio» Ministeria quaedam святого Павла VI, Папа Франциск написав спеціальне послання, у якому заохочує поміркувати над темою церковних служінь, які випливають із Святого Таїнства Хрещення. Документ Папи Павла VI «відкрив двері до відновлення досвіду служіння вірних, відроджених з води Хрещення, утверджених печаттю Духа, які живляться живим Хлібом, що зійшов з неба», –пише Святіший Отець.

Боже покликання для блага спільноти

Папа Франциск зазначає, що насправді не існує християнської спільноти, яка б не відзначалась служіннями. Звертаючись до термінів, які використовує апостол Павло у своїх листах, Святіший Отець констатує дві основні засади, які випливають із різноманітних церковних служінь: «у витоках кожного служіння завжди є Бог, який Своїм Святим Духом діє все у всіх (пор. 1 Кор 12, 4- 6); метою кожного служіння завжди є спільне благо (пор. 1 Кор 12, 7), збудування спільноти (пор. 1 Кор 14, 12). Кожне служіння – це покликання від Бога для блага спільноти», – відзначає Папа Франциск. Він стверджує, що ці дві основи дозволяють християнській спільноті організувати різноманіття служінь, які спонукає Святий Дух у зв’язку з конкретною ситуацією, в якій живе Церква. Прикладом розпізнавання дії Духа є вибір дванадцятого апостола замість Юди Іскаріота (Дії 1,15-26) та сімох дияконів (Дії 6, 1-6). «Кожна структура, яка пов’язана із служінням і народжується з цього розпізнавання, є динамічною, жвавою, гнучкою, як дія Духа: вона повинна пускати в Ньому дедалі глибше коріння, аби уникнути загрозу, що динамізм перетвориться на плутанину, жвавість зведеться до імпровізованої несподіванки, гнучкість трансформується на необґрунтовані та ідеологічні пристосування», – наголошує Святіший Отець.

Принципи, які формують багатоманітність

Говорячи про принципи святого Павла VI, застосовані щодо розвитку церковних служінь, які «добре вкорінені у Євангелії та поміщені в більш ширший контекст еклезіології Другого Ватиканського Собору», Папа Франциск підкреслює заангажованість усіх членів Церкви. «Якщо Церква є тілом Христовим, усе служіння Втіленого Слова має пронизувати її членів, кожен з яких, через свою унікальність, яка відповідає на особистий поклик від Бога, виявляє рису обличчя Христа-слуги: гармонія їхніх дій показує світові красу Того, Хто «прийшов не для того, щоб служили Йому, але щоб послужити і віддати життя своє як викуп за багатьох», – читаємо у посланні. У цьому контексті є важливими різноманітні церковні служіння, які випливають із Святого Таїнства Хрещення.

Святіший Отець пише, що необхідно враховувати аспекти, які торкаються багатьох вимірів служінь усіх членів Церкви, пропонуючи для цього кілька принципів з Апостольської адгортації Evangelii gaudium (EG), що допоможуть поглибити роздуми над даною тематикою. Перший принцип вказує на те, що реальність є вищою за ідею, при цьому «повинен бути встановлений постійний діалог між ними, запобігаючи відокремленню ідеї від реальності» (EG 231). Інший принцип – чаc перевищує простір. «Цей принцип дозволяє працювати довготривало, без одержимості досягнення негайних результатів» (EG 223).

Спільне завдання для всіх охрещених

Наприкінці послання Папа Франциск закликає прислухатися до голосу Святого Духа, Який, «роблячи нас різними і взаємодоповнювальними способами учасниками священства Христа, робить всю спільноту служителями в будуванні Його церковного тіла». У цьому завданні Святіший Отець застерігає перед нав’язуванням рішень, які є результатом ідеологічних бачень. На противагу цьому він пропонує обмін досвідом, особливо у атмосфері синодального шляху Церкви, який може запропонувати дорогоцінні вказівки, щоб дійти до гармонійного бачення питань, пов’язаних із служінням охрещених. «З цієї причини в найближчі місяці, у спосіб, який буде визначено, я хотів би розпочати діалог на цю тему з єпископськими конференціями, щоб поділитися багатством досвіду служінь, який Церква пережила за ці п’ятдесят років як в інституційних служіннях (читці, аколіти і віднедавна катехити), так і в надзвичайних, і фактичних служіннях», – повідомляє Папа Франциск.

Поширити новину: