Бета-версія
Бета-версія
Бета-версія

Єпископ Лучок: «Якщо ми обмежуємо Бога – Він не може прийти до нас»

У неділю, 14 серпня 2022 року, у храмі Внебовзяття Пречистої Діви Марії у Верхньому Коропці урочисто відзначили 200-у річницю від 1822 року, що зафіксований на вежі будови. Святу Месу звершили єпископ Микола Петро Лучок ОР, Апостольський адміністратор Мукачівської дієцезії та о. Мартін Ландвегр, настоятель парафії у с. Верхній Коропець.

У проповіді єпископ Микола Лучок ОР зазначив: «Зустріч, коли Марія у своєму лоні носить Ісуса, і йде до Єлизавети, своєї родички. Єлизавета теж носить дитя, якого пізніше назве Йоаном. Тобто, це зустріч Єлизавети, Марії, малого Ісусика і Його двоюрідного брата Йоана Ця зустріч наповнена світлом. Ця зустріч наповнена радістю. Марія привітала Єлизавету. Що означає «привіт»? З латинської vita – це життя: «у кожному слові я несу життя». Привітання: «Я прийшов, прийшла з миром». Марія є мироносицею, є Богородицею, вона несе Бога. Як ви вітаєтесь? У якому стані ви? Що у вашому серці – радість чи смуток? Довіра чи зневіра, образа чи пробачення? З цим ви приходите у храм? Що ви принесли у зустріч? Бог не з’являться у храмі без нас! Храм – прекрасне місце, але воно наповнене Богом через нас. Але ми наповнюємо храм Богом! Якщо ми обмежуємо Бога – Він не може прийти до нас. Тоді Його менше у цьому світі, у цьому храмі, у родині, Його менше у нашій країні. Бог не може прийти у цей світ без нашої відкритості. Бог так створив цей світ, що приходить у нього через нас!».

У XIV-му столітті село мало назву Oláh-Kerepec (було також написання Oláhkerepec, потім Felsőschönborn та Felsőkerepec), у королівських листах ХIV-XV століття жителів називають олагами. У ХV столітті про поселення згадують, що воно відноситься до Мукачівського замку. У кінці ХVІІ ст. було знищене. Тому у 1730-му році граф Ференц Шенборн поселив сюди німецьких емігрантів.

Римсько-католицька спільнота відносилася до Мукачівської парафії. З 1746 року сюди приходив мукачівський парафіяльний вікарій раз у три тижні проводити Службу Божу. Метричні записи тут ведуться з 1788 року, коли, згідно деяких записів, було побудовано теперішній кам’яний храм. У 1807-му році філію було піднесено до рангу парафії.

У 1984-му році був проведений капітальний ремонт споруди.

На вежі видно дату 1822 – 2002. Відомо, що у 2002 році провели зовнішній ремонт, повідомляє сторінка Мукачівської дієцезії.

Поширити новину: