Бета-версія
Бета-версія
Бета-версія

У Кам’янець-Подільській дієцезії проголосять новий санктуарій

В урочистість Внебовзяття Пресвятої Діви Марії, 15 серпня, у селі Мурафа буде встановлено санктуарій на честь Матері Божої.

Ікона Матері Божої Мурафської шанована вірянами віддавна. З початком повномасштабного російського вторгнення Росії, парафіяни збираються перед чудотворним образом на молитві, просячи про мир та потрібні благодаті.

Урочистість очолить ординарій Кам’янець-Подільської дієцезії єпископ Леон Дубравський. Святкова Євхаристія розпочнеться об 11:00 та транслюватиметься на EWTN Україна.

Довідка

1627 році у Мурафі коштом Ядвіги Белжецької було збудовано невеликий мурований костел для отців-домініканців, яких фундаторка запросила 1624 року у містечко. Територію обнесли оборонними стінами з баштами. У 1786-1791 роках завдяки Йоахіму Потоцькому спорудили нові муровані монастир і костел, який консекрував 1826 року єпископ Франциск Мацкевич. У 1850 році царська влада ліквідувала монастир, а костел став парафіяльним. Лише у 30-х роках ХХ ст. його ненадовго закривали. Саме завдяки цьому костел зберіг свій інтер’єр: ліплення початку ХІХ ст., вітражі, виготовлені у Варшаві у 1895 році, пілястри, настінні фрески, різьблений амвон, поліхромію, вітражі, герби Потоцьких (Пилява) та Грохольських (Сирокомля). Найбільшою святинею є чудотворна ікона Матері Божої Мурафської, що походить з кінця XVII – початку XVIII ст. і міститься в головному вівтарі (в основі зображення – образ Матері Божої Сніжної).

Поширити новину: