Бета-версія
Бета-версія
Бета-версія

Фільм про служіння Меси у домініканському обряді

Документальний фільм Sacrum Secretum – «Святу Таємницю» про служіння Меси у домініканському обряді, що існує з часів виникнення Ордену Проповідників, було нещодавно відзнято у Львові.

Короткометражна стрічка познайомить глядача з маловідомими особливостями служіння домініканців. Отці розповідають про звичаї та традиції, що беруть початок ще від святого Домініка, про важливість кожного жесту під час служіння Меси у домініканському обряді.

У короткометражці задіяні отці-домініканці Ігор Гнюс ОР та Віталій Сапєга ОР, але також о. Кшиштоф Шебля, доктор теології в галузі історії літургії. Саме він згадує про більшу кількість обрядів, котрі існували у середньовічній Європі, пояснюючи, що Триденський собор уніфікував західний обряд та запровадив традицію, яка стала обов’язковою для Римської Церкви.

В Україні взяти участь у месі у домініканському обряді можна у Львові, а саме у каплиці Розена. Про це повідомляють отці у графіку Богослужінь у мережі facebook на сторінці «Душпастирство вірних латинської традиції у Львові». Але також від липня місяця цього року о. Ігор Гнюс ОР був призначений душпастирем спільноти «Una Voce Ucraina» в Києві, та отримав дозвіл на звершення Святої Меси в традиційному обряді в храмі св. Миколая в Києві раз у місяць.

Понад 800 років проминуло від заснування Ордену, представники якого проголошують слово Боже у різних куточках світу. Нагадуємо, що історія служіння домініканців на наших землях почалася ще у ХІІІ столітті, коли у Київ прибули перші домініканці. На сьогодні Провінційний вікаріат України має свої монастирі у Києві, Фастові, Львові, Хмельницькому, Чорткові та Харкові.

Поширити новину: