Бета-версія
Бета-версія
Бета-версія

Через сотні років ікона повернулася в Україну

Достовірна копія чудотворної Ясногурської ікони, яку в Україні колись вшановували як Матір Божу Белзьку, прибула в Червоноград 12 липня. Це довгоочікувана подія. Ще в червні стало відомо, що монахи із польської Ченстохови подарують точну копію «Чорної Мадонни» місту. Але взагалі шлях образу в Україну налічує сотні років.

Про це пише Львівська дієцезія.

За переказами ця ікона була написана святим Лукою Євангелістом. Свята Єлена у 4 столітті перевезла її з Єрусалиму до Константинополя. За часів князя Володимира образ з великими почестями привозить до Києва його дружина Анна. У 13 столітті галицько-волинський князь Лев Данилович привозить її до свого Белзького замку, побудованого на лівому березі річки Солокія. У 1382 році князь Владислав Опольський, рятуючи ікону, вивозить її з міста і дарує монахам-паулінам у Ченстохові на Ясній Горі.

І ось нарешті точна копія зображення Ясногурської Богородиці прибула в Червоноград у храм Зіслання Святого Духа. Вітаючи монахів-паулінів, котрі прибули спеціально на урочистості та завдяки яким стало можливим таке свято, та всіх присутніх, настоятель костелу отець Микола Леськів звернувся у молитві до Богородиці, аби вона взяла під свій покров і наше місто, і нашу державу.
Дозволь сьогодні, Пресвята наша Мати, від імені влади міста, представників духовенства, лікарів, шахтарів, вчителів та всіх, хто трудиться на благо нашого міста, захисників нашої Батьківщини, людей похилого віку та самотніх, дітей та молоді подякувати Тобі, що в цей трудний час для України Ти після 635 років повертаєшся до нас, де любимо Тебе і чекаємо на Тебе. Сердечно дякую нашому Архієпископу Мечиславу Митрополиту Львівському, який освятив цю ікону на Ясній Горі в Ченстохові 14 червня цього року. І там разом з паломниками з Червонограда молився перед її чудотворним ликом, просячи миру для України, і благав Богородицю повернутися на наші землі в її переможному знакові. Сердечно дякую присутній на цій урочистості делегації з ордену отців-паулінів, які спеціально сьогодні прибули до нас з Ченстохови від генерала ордену, щоб взяти участь в цій урочистості і висловити нам свою підтримку та турботу. На їхні руки складаю подяку генералу ордену та всім монахам, які подарували для нашого міста достовірну копію ікони Матері Божої Белзької з Ясної Гори.

Присутній на заходах архієпископ Мечислав теж звернувся до Богородиці із проханням заступництва для України.
Вона повертається до нас через сотні років після того, як князь Владислав Опольський залишив Белзький замок, взявши з собою образ, що був поміщений у монастирі на Ясній Горі. Сьогодні вітаємо Тебе, Марія, на твоїй землі. Ми робимо це у важкий для України час, і тому благаємо: Матінко людства, Матінко Господня, ми твої діти і тебе прохаєм… Ти нас помилуй… Амінь.
Після молитви на Вічевій площі присутні рушили ходою містом, благословляючи образом усіх його мешканців.
А далі ікона нарешті потрапила в храм, де відтепер кожний, хто має потребу, зможе схилитися перед нею в молитві, попросити оздоровлення, благословення, заступництва чи потіхи в горі.

Поширити новину: