Бета-версія
Бета-версія
Бета-версія

Єпископ з Казахстану про візит Папи: потрібна інтенсивна молитва за мир

Про візит Святішого Отця у Казахстан та особливості вірних-католиків і життя Церкви в цій країні розповів місцевий архієпископ Томаш Бернард Пета.

Про це пише Vatican News.

З 13 по 15 вересня Папа Франциск відвідає Казахстан, де візьме участь у VII Конгресі лідерів світових і традиційних релігій, який проводиться у цій країні кожні три роки. Ця Апостольська подорож буде відбуватися в столиці Нур-Султані під гаслом «Посланці миру та єдності». Про різні аспекти візиту Святішого Отця в інтерв’ю Vatican News розповів архієпископ Томаш Бернард Пета, ординарій архідієцезії Пресвятої Діви Марії з осідком у Нур-Султані, підкреслюючи: «Чекаємо його з радістю та надією».

Досвід віри католиків Казахстану

На думку архієпископа Томаша, візит Папи Франциска – це завжди історична подія, тим більше в країні, де католики – невелика паства, всього 1% населення, які належать до десяти різних національностей і розподілені у п’ятьох дієцезіях Казахстану. Він вважає, що бути католиком тут означає зробити зрілий вибір. Згадуючи про свій приїзд до Казахстану в 1990 р., ієрарх розповів про свій досвід. «У багатьох містах і селах існували спільноти вірних. Там, де в часи комунізму особливо молилися вервицю, збереглися віра і почуття приналежності до Церкви. Потім це принесло свої плоди в умовах свободи віросповідання та совісті після здобуття Казахстаном незалежності у 1991 році. Швидко засновувалися парафії, будувались церкви та каплиці», – ділиться архиєпископ.

Церква, яка турбується про мир

У рамках візиту Папа Франциск зустрінеться з владою та громадянським суспільством, розмовлятиме з представниками різних віровизнань, молитиметься з вірними, очоливши, зокрема, Святу Месу з нагоди свята Воздвиження Хреста Господнього. «З’їзд лідерів світових і традиційних релігій не є майданчиком для теологічної дискусії. На мою думку, це може бути знаком, який вказує на Бога як на джерело миру. Зусилля політиків хоч і необхідні, але недостатні. Потрібна інтенсивна молитва віруючих за мир. Участь Святішого Отця Франциска у Конгресі підвищує рівень цієї події та вказує на турботу Церкви про мир і благополуччя всього людства», – вказує архиєпископ Томаш. У цьому контексті він зазначає, що війна в Україні – це велика трагедія. «Можна сказати, що це рана на тілі всього людства. Віримо, що візит Папи Франциска значною мірою сприятиме припиненню війни в Україні та досягненню довгоочікуваного миру», – сподівається ієрарх.

Поширити новину: