Бета-версія
Бета-версія
Бета-версія

Папський Посланець закрив Ювілейний рік у Домініканській Республіці

Заступник Державного Секретаря Святого Престолу із загальних питань очолив у Санто-Домінго Святу Месу з нагоди закриття Ювілейного року, який Церква в Домініканській Республіці відзначала з нагоди 100-річчя коронування образу Пречистої Діви Марії Альтаґрасія.

Про це пише Vatican News.

Святою Месою, яку на Олімпійському стадіоні в Санто-Домінго, столиці Домініканської Республіки, в урочистість Внебовзяття Пречистої Діви Марії, 15 серпня 2022 р., очолив архиєпископ Едґар Пенья Парра, Заступник Державного Секретаря Святого Престолу із загальних питань, Спеціальний Посланець Папи Франциска, завершилися святкування з нагоди сторіччя чудотворного образу Пречистої Діви Марії Альтаґрасія, Небесної Покровительки Домініканської Республіки.

Подарунок від Папи

Перед Євхаристійним богослужінням архиєпископ Пенья Парра зустрівся в Пуерта-дель-Конде, де сто років тому відбулося коронування образу, з представниками цивільної та церковної влади, поклавши до стіп Діви Марії золоту троянду – подарунок Папи, який в такий спосіб хотів духовно приєднатися до численних паломників. Його Спеціальний Посланець нагадав, що йдеться про дуже давній звичай, яким Римські Папи вшановують особливі ікони. Золота троянда є також символом нев’янучої квітки, що представляє ввесь набожний народ. «Щоразу, коли бачитимете цю троянду поряд з Пресвятою Дівою, згадайте також і про Святішого Отця та помоліться за нього і за вселенську Церкву, яка є нашою матір’ю», – сказав він.

Вдячність і зобов’язання

У своєму слові до представників влади Заступник Державного Секретаря зазначив, що коронування образу є визнанням з боку віруючих і всіх людей доброї волі важливості ролі, яку Божа Мати відіграла в історії країни, під час її злетів і падінь. З цього випливає заохочення просити в Діви Марії Альтаґрасія заступництва, аби Домініканська Республіка та всі американські країни отримали благодать робити ставку на життя, а не на смерть, зміцнювати та захищати сім’ю і трудитися над тим, аби запропонувати молоді світле і сповнене надії майбутнє.

На захист сім’ї та життя

У проповіді під час Святої Меси з нагоди завершення Ювілейного року архиєпископ Едґар Пенья Парра підкреслив, що Діва Марія, вшановувана в образі Богородиці Вишньої благодаті (Altagracia), від 1514 року безперервно супроводить домініканський народ, дбаючи про те, щоби в серцях його синів і дочок проростало багатство християнського життя. Він переказав усім єпископам, священикам, богопосвяченим особам і мирянам вітання від Святішого Отця, а тоді звернув увагу на картину, яку нам представляє чудотворний образ, який «запрошує поклонитися Дитяткові Ісусові в покорі ясел, де про Нього з любов’ю піклуються Мати Марія та святий Йосиф».

За словами проповідника, картина «навчає надавати пріоритет цінності життя та сім’ї», бувши також «закликом на захист життя та гідності людей, незалежно від їхньої раси та становища, бо всі є дітьми того самого Бога Отця, дітьми Марії, Діви і Матері, як також братами й сестрами в Ісусі Христі». Заступник Державного Секретаря нагадав, що право на життя є першим, про яке згадується в Конституції Домініканської Республіки, 37-стаття якої вважає життя «недоторканим від зачаття до смерті». За його словами, цей образ також є «захистом цінності сім’ї як інституції та сімейних уз», які зазнали й далі зазнаються суворих випробувань, але «залишаються найнадійнішим орієнтиром і найсильнішою підтримкою» всієї суспільної спільноти.

Поширити новину: