Бета-версія
Бета-версія
Бета-версія

Голова єпископату Польщі закликає до молитви та готовності допомагати українцям

«Висловлюю свою солідарність з усіма українцями, як у Польщі, так і в Україні, запевняючи їх у нашій близькості, молитві та готовності допомогти», – написав голова Конференції Єпископату Польщі, архієпископ Станіслав Гондецький у зверненні у зв’язку з вторгненням Росії в Україну.

Посилаючись на прохання Святішого Отця Франциска, Голова Єпископату попросив єпископів та всіх вірних відзначати Попільну Середу в Церкві в Польщі як день посту та молитви за мир і солідарність з Україною. «Я прошу кожну церкву та парафію в Польщі молитися за мир і за українців, щоб Господь укріпив їхні серця в нинішній трагічній ситуації», – написав він.

Архієпископ Гондецький також закликав, щоб як у наступну неділю, так і в Попільну Середу, після кожної Святої Меси, організовувати збір коштів, які – через Карітас Польщі – будуть використані для допомоги біженцям від війни з України.

Голова Єпископату також попросив усіх віруючих і людей доброї волі бути відкритими до тих, хто потребує притулку.

Повідомила прес-служба Конференції Єпископату Польщі

Публікуємо повний текст Звернення:

ЗВЕРНЕННЯ ГОЛОВИ КОНФЕРЕНЦІЇ ЄПИСКОПАТУ ПОЛЬЩІ У ЗВ’ЯЗКУ З РОСІЙСЬКИМ ВТОРГНЕННЯМ ДО УКРАЇНИ

У зв’язку з вторгненням Росії в Україну, від імені Конференції Єпископату Польщі, рішуче засуджую дії Росії та Володимира Путіна як неприйнятний і ганебний акт варварства, спрямований проти суверенітету незалежної держави.

Водночас – разом із усією Церквою в Польщі – висловлюю свою солідарність з усіма українцями, як у Польщі, так і в Україні, запевняючи їх у нашій близькості, молитві та готовності допомогти.

У зв’язку з проханням Святішого Отця Франциска прошу єпископів і всіх вірних відзначати Попільну Середу в Церкві в Польщі як день посту та молитви за мир і солідарність з Україною. Я прошу кожну церкву та парафію в Польщі молитися за мир і за українців, щоб Господь укріпив їхні серця в нинішній трагічній ситуації.

Як Церква в Польщі, ми також хочемо прийти до наших братів з матеріальною допомогою, тому я закликаю, не лише в неділю, але й в Попільну Середу, після кожної Святої Меси організовувати збирання коштів, які – за посередництвом Карітас Польщі – будуть використані для допомоги біженцям від війни з України. Допомога Католицької Церкви в Польщі буде надаватися послідовно та систематично через наші благодійні установи – парафіяльні, єпархіальні та загальнопольські – включно з Командою допомоги Церкві на Сході при Конференції Єпископату Польщі.

Крім того, я прошу всіх віруючих і людей доброї волі бути відкритими до тих, хто потребує притулку.

Я довіряю долю України та Польщі Королеві Миру, запевняючи всіх у своїй духовній близькості та молитві.

✠ Станіслав Гондецький

Архієпископ митрополит Познанський

Голова Конференції Єпископату Польщі

Варшава, 24 лютого 2022 року

Поширити новину: