Бета-версія
Бета-версія
Бета-версія

Cтурбований ситуацією в Нікарагуа, Святий Престол закликає до діалогу

Ватиканський дипломат виступив під час спеціальної сесії Організації Американських Держав, яка прийняла резолюцію «Ситуація в Нікарагуа».

Про це пише Vatican News.

«Святий Престол не може не висловити занепокоєння тим, що діється, водночас, запевняючи тих, хто відданий діалогові як незамінному засобові демократії та гарантові більш людяної та братерської цивілізації, в тому, що завжди буде з ними співпрацювати», – сказав монсеньйор Хуан Антоніо Крус Серрано, Постійний Спостерігач Святого Престолу, виступаючи під час спеціальної сесії Організації Американських Держав, присвяченої ситуації в Нікарагуа, яка в п’ятницю, 12 серпня 2022 р., відбулася у штаб-квартирі організації у Вашингтоні. Він додав, що «Святий Престол закликає сторони знайти шляхи порозуміння, засновані на повазі і взаємній довірі, шукаючи перш усього загальне благо і мир».

Під час засідання Організація Американських Держав 27-ма голосами з 34-х прийняла резолюцію «Ситуація в Нікарагуа», звертаючись із закликом до Президента Даніеля Ортеґи припинити утиски Католицької Церкви, примусове закриття громадських організацій і переслідування засобів суспільної комунікації. Організація засудила систематичні дії уряду, спрямовані на те, щоби змусити замовкнути тих, кого вважає ворогами влади, чимало з яких потрапили до в’язниці.

До переліку переслідуваних потрапила також місцева Церква. Зокрема, з країни прогнано сестер Згромадження Місіонерок милосердної любові, заснованого святою Терезою з Калькутти, закрито десяток католицьких радіостанцій, заблоковано в помешканні Єпископа Матаґальпи Роландо Хосе Альвареса Лаґоса, якому поліція вже тиждень не дає полишити помешкання. А в п’ятницю влада столиці Манаґуа заборонила процесійну ходу вулицями міста, що мала пройти з нагоди Марійського паломництва.

Поширити новину: