Бета-версія
Бета-версія
Бета-версія

ЛІТУРГІЙНИЙ ЗОШИТ

Літургія на 10 серпня, середа

Трава, що розсівала насіння, розстилалась і на ланах райського саду. Однак і там таємничо існувала смерть зерна. І ми також можемо долучитись до цієї Божої гармонії, в якій кожен віддає життя заради блага ближнього, і цим приносить Богові славу.

Св. ЛАВРЕНТІЯ, диякона і мученика (черв) Свято

Святий Лаврентій був дияконом Римської Церкви в часи Папи Сикста ІІ. Він був управителем церковного майна та опікуном убогих. Під час переслідування за часів правління імператора Валеріана, передбачаючи свій кінець, роздав церковне майно бідним. Через кілька днів після смерті Папи Сикста префект Рима наказав видати церковний скарб. Лаврентій зібрав бідних і сказав: “Ось істинний скарб Церкви”. Згідно з легендою, він був закатований на розпеченій залізній решітці 10 серпня 258 року. Його ім’я споминається у Римському каноні.

АНТИФОН НА ВХІД

Святий Лаврентій віддав життя для блага Церкви, * заслужив вінець мучеництва * і з радістю був вознесений до Господа Ісуса Христа.

Мовиться “Слава во вишніх”.

КОЛЕКТА

Боже, полум’я Твоєї любові вславило святого Лаврентія як вірного в служінні і славного в мучеництві; † вчини, щоб ми любили те, що він любив, * і чинили так, як він навчав. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ

2 Кор 9, 6-10

Читання з Другого Послання святого апостола Павла до корінтян

Брати! Хто сі є скупо, той скупо і жатиме, а хто сі є щедро, той щедро і пожне. Кожний нехай дає за велінням серця, а не з жалем чи з примусу, адже Бог любить того, хто дає з радістю. А Бог спроможний збагатити вас усякою благодаттю, щоб ви завжди в усьому мали повний достаток і збагачувалися всяким добрим ді лом, як написано: Розсипав, роздав бідним; його праведність перебуває навіки! А Той, хто дає насіння та хліб сіячеві на поживу, нехай зростить і примножить ваше насіння і нехай виростить плоди вашої праведності.  Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ

Пс  112, 1-2. 5-6. 7-8. 9

Добра людина щедро позичає.

Блаженна людина, яка Господа боїться, *

і заповіді Його будуть їй вельми до вподоби.

Сильне буде на землі її потомство, – *

рід праведних буде благословенний.

Добра людина – та, яка щедра і позичає, – *

у правосудді свої діла буде вести.

Не похитнеться вона повіки; *

у вічній пам’яті праведник буде.

Поганої чутки він не побоїться, стійке його серце, – *

воно покладається на Господа Бога.

Непохитне його серце, воно не убоїться, *

хоч і ворогів своїх побачить.

Він розсіяв, *

роздав бідним.

Його правда перебуває навіки, *

його сила підіймається в славі.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ

Йн 12, 26

Алілуя, алілуя, алілуя.

Я є світло для світу! – Господь говорить.

Хто піде за Мною, той світло життя буде мати.

ЄВАНГЕЛІЄ

Йн 12, 24-26

† Читання святого Євангелія від Йоана

Того часу Ісус сказав своїм учням: «Воістину, воістину кажу вам: якщо зерно пшениці, впавши на землю, не вмре, воно залишиться одне. Якщо ж умре, – принесе багато плоду. Хто любить душу свою, той погубить її; хто ж ненавидить душу свою в цьому світі, той збереже її для вічного життя. Якщо хто Мені  служить, нехай іде слідом за Мною, і де Я, там буде і Мій слуга. Якщо хто Мені  служить, того пошанує Отець». Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ

Віддаючи шану святому Лаврентію, дияконові Папи Сикста, котрий жертовно прийняв смерть за Христа та за своє служіння вбогим, молімося до Господа в намірах святої Церкви:

1. Молімося за Святішого Отця, щоб Господь дарував йому таких помічників, яким був святий Лаврентій, диякон.

2. Молімося за дияконів, які збираються стати священниками, щоб вони, як святий Лаврентій, всією душею були віддані Господу Богу та вбогим.

3. Молімося за бідних і голодних в усьому світі, щоб завжди знаходились люди, готові їм допомогти добрим словом і ділом.

4. Молімося за священиків, які в цьому році прийняли священицький сан, щоб ревність у служінні Христові вони пронесли через усе своє життя.

5. Молімося за всіх померлих, щоб Господь помилував їх і обдарував світлом вічного життя.

6. Молімося за нас самих, щоб ми безустанно дбали про спасіння власної душі та про спасіння душ наших ближніх.

Боже, Ти обдарував святого Лаврентія вінцем святості та мучеництва; поглянь на нас, своїх дітей, котрі  борються з труднощами та спокусами, і прийди нам на допомогу. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ

Господи, прийми милостиво дари, які  ми радісно складаємо, вшановуючи святого Лаврентія, * і вчини, щоб вони принесли нам Твою спасенну допомогу. Через Христа, Господа нашого.

Префація про святих мучеників № 37.

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ

Хто служить Мені, хай іде слідом за Мною: * і де Я, там і слуга мій буде, – говорить Господь.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ

Наситившись святим даром, смиренно благаємо Тебе, Боже, † щоб ми, в день спомину святого Лаврентія у належному служінні являючи Тобі  наше віддання, * відчували наближення Твого спа- сіння. Через Христа, Господа нашого.