Відпустка Папи – добрий приклад для єпископів і священників

Папа Лев XIV, який перебуває на двотижневому відпочинку в Кастель Ґандольфо, подає гарний приклад іншим єпископам і священникам. Відпочинок, розслаблення та відновлення сил є абсолютно необхідними для кожного, зокрема й для священнослужителів, щоб вони могли краще служити Божому людові, – зазначає віце-голова Конференції єпископату Франції в інтерв’ю для Радіо Ватикану.

«Коли я був ректором семінарії, – додає він, – завжди повторював семінаристам: той, хто не вміє відпочивати, – виснажує інших».

Священники перевтомлені й виснажені

На думку єпископа Бенуа Бертрана, літній відпочинок є особливо важливим у наш час, коли багато священників відчувають перевантаження, а дехто – й професійне вигорання. Це підтверджують комплексні, новаторські дослідження, проведені 2020 року на замовлення єпископату серед 6300 священників, які активно здійснюють душпастирське служіння у Франції.

Згідно з результатами, хоча 90 % опитаних мають добрий фізичний стан, усе більше священників стикаються з депресією або синдромом вигорання. Тривожні симптоми такого стану виявлено у 20 % духовенства.

Миряни також мають дбати про своїх священників

Єпископ Бертран підкреслює, що Конференція єпископів ініціювала це дослідження, а потім широко поширила його результати, щоб підвищити обізнаність про цю проблему в усій Церкві. «Дбати про священників мають не лише єпископи, а й миряни. Потрібно створювати для них сприятливе, братерське середовище. Миряни повинні бути уважними, чуйними до свого священника: запрошувати його іноді на просту вечерю – без надміру алкоголю, дати йому змогу розслабитися й висловитися.

Я знаю, що багато католиків і чимало родин дбають про свою парафію. Але важливо також, щоб сам священник приймав запрошення і ділився з іншими своїми труднощами», – наголошує єпископ.

Взаємні відвідини між єпископами

Єпископ Бертран визнає, що подібні труднощі мають місце й серед єпископів. Щоб запобігти їх загостренню, у межах Конференції єпископів впроваджено практику взаємних відвідин.

«Йдеться про візити, які здійснюють інші єпископи разом із мирянами – вони приїжджають на певний час, щоб зустрітися з єпископом, поспілкуватися з ним та з його співробітниками, а також підтримати його у виконанні єпископської місії», – пояснює заступник голови єпископату Франції.

Схожі новини:

Поширити новину: