Святий Престол в ООН: штучний інтелект має слугувати поступу

Фото: Christian Peschken / EWTN

Використовувати інформаційні технології, зокрема штучний інтелект, для сприяння більш людяному, соціальному й всебічному розвиткові – до цього закликав Постійний спостерігач Святого Престолу при установах ООН у Женеві.

Про це пише Vatican News.

Архієпископ Етторе Балестреро взяв участь у 28-й сесії Комісії ООН з науки й техніки в інтересах розвитку, яка відбулася 10 квітня 2025 року в Женеві. Його заява була присвячена питанню сучасних інформаційних технологій.

«Еволюція інформаційних технологій після Всесвітнього саміту з питань інформаційного суспільства (2003 рік) відкрила нові можливості для розвитку, але водночас і загострила нерівність у світі: чимало країн досі не мають належної інфраструктури, ресурсів і навичок, необхідних для ефективного використання цих технологій», – зазначив ієрарх.

Святий Престол висловлює занепокоєння через відсутність прогресу в забезпеченні доступу до Інтернету, особливо в найменш розвинених країнах. Брак широкосмугового зв’язку обмежує можливості для освіти й працевлаштування, доступ до соціальних послуг і залучення до економічної діяльності.

«Хоча технології, зокрема штучний інтелект, пропонують нові рішення для багатьох проблем, не варто впадати в ілюзію, що вони здатні вирішити все. Замість цього слід використовувати їх для просування більш людяного, соціально відповідального й всебічного прогресу», – наголосив архієпископ Балестреро.

Нові технології несуть і значні ризики – такі як комерціалізація освіти, віртуалізація людських взаємин, поширення фейків і дезінформації, а також серйозні порушення приватності, – застеріг дипломат.

Представник Святого Престолу підкреслив необхідність належного регулювання сфери штучного інтелекту з урахуванням як його великих можливостей, так і пов’язаних з ним ризиків. До того ж зосередження влади в руках кількох компаній, які займаються ШІ, породжує серйозні етичні питання.

«Розробка чітких регуляторних норм у сфері штучного інтелекту може стати важливим кроком у правильному напрямі. Етичні рамки мають гарантувати, що ШІ сприятиме справжньому поступу, а всі юридичні особи нестимуть відповідальність за його використання», – заявив представник Святого Престолу при ООН у Женеві.

Схожі новини:

Поширити новину: