«Хлопець із Мілана»: документальний фільм про Акутіса

Перед канонізацією блаженного Карло Акутіса, яка має відбутися 27 квітня в Римі, представлено документальний фільм «Хлопець із Мілана» (The Boy from Milan). Стрічка відкриває глядачам глибину життя майбутнього святого очима трьох людей, які добре його знали: матері, вчителя та лікарки. Автори фільму прагнули не лише розповісти про біографію Карло, але й показати його особистість у новому світлі – як людину, з якою можна себе ототожнити.

Блаженного Карло часто називають «святим у кедах» або «Божим інфлюенсером». Його коротке, але надзвичайно насичене духовне життя продовжує вражати сучасний світ. П’ятнадцятирічний підліток, який був похований у своїй улюбленій толстовці та кросівках в Ассізі, став для багатьох символом живої віри нового покоління. Однак фільм розкриває, що його святість набагато глибша, ніж це зазвичай зображено у ЗМІ.

Виконавчий продюсер стрічки Едмундо Рейєс у коментарі для Vatican News поділився: саме під час інтерв’ю з матір’ю Карло, пані Антонією, вона отримала дзвінок із Ватикану з повідомленням про майбутню канонізацію її сина. «Не щодня маєш можливість розмовляти з матір’ю святого», – сказав Рейєс.

Фільм не прагне створити ідеалізований образ святого, натомість показує Карло як юнака, який мріяв, радів, сумував, мав труднощі – як кожен з нас. «Це не применшення, – пояснює продюсер, – навпаки, це свідчення того, що святість – це шлях, відкритий для всіх».

У стрічці особливе місце займають три постаті: мама Карло, яка розповідає про його щоденне життя вдома; вчитель релігії, пан Фабріціо Дзаккія, який бачив його серед однолітків; та лікарка Мерседес, яка супроводжувала юнака в останні дні життя після діагнозу лейкемії.

Пан Дзаккія згадує, що Карло іноді не виконував домашніх завдань, і на запитання чому відповідав: «У мене були важливіші справи». Лише згодом стало зрозуміло, що йдеться про його служіння бідним і духовне зростання. А лікарка Мерседес ділиться, як Карло переносив хворобу з великою внутрішньою гідністю, жертвуючи свої страждання Богові.

Документальний фільм також розвінчує популярний образ Карло як виключно «комп’ютерного генія». За словами авторів, передусім він був юнаком, закоханим у Євхаристію, відкритим на бідних, здатним бачити Христа у кожному потребуючому.

«Працюючи над фільмом, я сам відкрив для себе Карло по-новому, – визнає Рейєс. – Він жив у наш час. І саме тому його приклад показує, що святість можлива для кожного».

За матеріалами Vatican News

Схожі новини:

Поширити новину: