У четвер, 20 березня, ватиканський Секретар у справах відносин з державами очолив Святу Месу в римському храмі Іль-Джезу, яку звершували за участю акредитованих при Святому Престолі послів у намірі одужання Папи Франциска.
Про це пише Vatican News.
«Єдність між нами та наша спільна молитва за людство звернена передусім до нашого Святішого Отця Франциска, який у цей час людської слабкості продовжує служити Церкві та людству не менш дієво, хоча й в інший спосіб», – підкреслив архієпископ Галлагер на початку проповіді, виголошеної в присутності послів і працівників дипломатичних місій, акредитованих при Святому Престолі. Ініціатором Меси стала група дипломатів, які прагнули духовно підтримати Папу.
Вибрати «стяг Христа»
Архієпископ Галлагер, звертаючись до біблійних читань, згадав учення святого Ігнатія Лойоли про вибір між «двома стягами»: Христа і сатани. Він зазначив, що історія дає нам безліч прикладів цих двох шляхів. «Не потрібно заглиблюватися в минуле, аби побачити втілення цих чітких і промовистих слів Святого Письма: досить озирнутися навколо себе сьогодні – у малих і великих сферах людського співіснування», – наголосив він.
Архієпископ нагадав, що протягом двох тисяч років Церква проголошує центральну істину християнства: безумовну любов Бога до людини, яка «невпинно тече від Нього через пробите Серце Ісуса».
Новизна життя
Проповідник зауважив, що тільки Божа любов, розлита в серцях віруючих, може відкрити нові горизонти надії, свободи та миру. Це можливо навіть у наш час, коли загроза зла стає дедалі очевиднішою, а темрява іноді здається сильнішою за світло. Прикладом цього є війна в Україні, Палестині, Ізраїлі, Лівані, М’янмі, Судані, Демократичній Республіці Конго та інших гарячих точках світу.
«Коли людина відвертає своє серце від Господа, сценарій незмінно змінюється: з життя ми переходимо до смерті», – підкреслив архієпископ.
«На жаль, є ті, хто невпинно плекатиме культуру смерті, не бажаючи відкриватися на Божу трансцендентність з її цінностями любові, справедливості та миру, які є благословенням для всіх людей, – зауважив архієпископ Галлагер. – Відкидаючи ці незнищенні цінності, людина занурюється в облудну логіку ненависті, брехні та, зрештою, війни на всіх рівнях». Наслідком цього стає світ, який перетворюється на арену зіткнення рас, цивілізацій, культур і релігій. Християни, а також усі віруючі в єдиного милосердного Бога разом із людьми доброї волі покликані відкинути логіку конфронтації та обрати шлях діалогу й зустрічі.
Горизонт людської гідності
Ватиканський Секретар у справах відносин з державами наголосив, що сьогодні світ потребує дипломатії, вільної від дріб’язкових людських інтересів. Він закликав працювати задля спільного блага й сприяти утвердженню цінностей справедливості та миру.
Він також підкреслив важливість будування стосунків із іншими людьми: «Дбати про ближніх, щиро прагнучи спільного блага», – це місія, яка стоїть перед Церквою.
Посилаючись на Євангеліє, архієпископ зазначив, що Ісус не засуджує багатство як таке, але викриває егоцентризм, який зачиняє людину у власному світі. Егоїзм не дозволяє людині розвиватися, відкриватися та будувати стосунки з іншими.
«Як сильно ми потребуємо вищого світла, яке спрямовуватиме нас до правильних виборів, та надприродної сили для їх здійснення. Для віруючих це світло і сила містяться в молитві. Саме в молитві, яка включає й мовчання, ми повинні навчитися чути голос сумління – не як довільний суд, а як голос Господа, що лунає у внутрішньому храмі нашого розуму й серця», – підсумував архієпископ Галлагер.