Після шести років перерви знамениті Великопісні роздуми повернулися до відбудованого після пожежі собору Нотр-Дам. Цьогоріч вони присвячені Богородиці, а цикл складається із шести зустрічей.
Про це пише Vatican News.
Марія як провідниця крізь століття християнської історії
Традиція була започаткована 1835 року блаженним Фредеріком Озанамом. Шість недільних роздумів об’єднані темою «Марія – Цариця Миру: від Магніфікату до Апокаліпсису» та представляють подорож через історію постаті Марії.
Духовні зустрічі супроводжуються театралізованими сценами, музичними творами та григоріанським співом, поєднаними з євангельським гімном «Магніфікат». Першу зустріч, яка відбулася 9 березня 2025 року, провів філософ Лоранс Девіяр, представивши «Магніфікат» як Євангеліє Марії та її унікальний шлях входження в Божий план.
16 та 23 березня роздуми будуть присвячені музичним аспектам марійної традиції. Директор катедрального хору Сільвен Діодоне представить григоріанські співи, а органіст Ерік Лебрен – марійні мотиви у сакральній музиці.
За перший місяць після відкриття собор Нотр-Дам у Парижі відвідали понад 800 тисяч людей, що перевищує кількість відвідувачів базиліки Святого Петра в Римі за той самий період.
Марія займає особливе місце у справі спасіння
30 березня богослов-літургіст о. Жиль Друен розкриє тонкощі літургійного простору собору та роль Марії у справі спасіння. 6 квітня домініканка сестра Ан Леку розгляне образ Матері й Дитини в контексті взаємодії Божої та людської любові.
Жінка з Апокаліпсису: відважна, непохитна, переслідувана
Заключну зустріч 13 квітня проведе богослов Режис Бюрне, який представить образ Жінки з дванадцятого розділу Апокаліпсису – відважної, непохитної постаті, яка жертвує собою, перемагає та сяє благодаттю Христа.
Після пожежі 2019 року Великопісні духовні зустрічі проводилися в храмі святого Германа з Осера, однак їх повернення до історичного собору має для вірян особливе символічне значення.