У неділю, 2 березня, єпископ-помічник Львівської архідієцезії Едвард Кава OFMConv разом із канцлером курії о. Владиславом Гримським здійснив канонічну візитацію в парафії св. Антонія у Гусятині, а також у філіальних парафіях у Чабарівці та Вільхівчику.
Канонічна візитація єпископа – це не лише перевірка стану справ у парафії чи документації. Насамперед це можливість для єпископа зустрітися з людьми, а для людей – із єпископом. Однак центральним пунктом цього всього є спільна молитва – Євхаристія. На великій силі цієї молитви, особливо у теперішній неспокійний час, наголосив єпископ Едвард під час проповіді у Гусятині.
«З огляду на події у світі можемо мати багато неспокою в серці. Що нас чекає далі? Думаю, що вслухаючись у Слово Боже, знаходимо відповідь. І наше завдання – знайти надію та світло, які нам зараз потрібні», – розпочав свою проповідь єпископ і окреслив п’ять кроків, необхідних для кожного з нас і нашої країни загалом.
«Перший крок. Незабаром почнеться Великий Піст – сприятливий час для змін. Тож передусім маємо поставити Бога на перше місце. Не ЗСУ, не надії на міжнародну підтримку… Життя показує, що не можемо покладатися на людину, адже вона є нестійкою. Ми, віруючі люди, довіряємо Богу, який єдиний вірний і Всемогутній.
Коли ми щиро й без формальностей звертаємося до Бога, то усвідомлюємо свою гріховність. Тому другий крок – це покаяння. Нам необхідно визнати перед Богом свої помилки: думали, що впораємося самі, покладалися на технічні рішення, міжнародні домовленості, але забули про Нього. Господи, ми відійшли від Тебе! Нам потрібне загальноукраїнське покаяння. Ми всі згрішили! Пригадаймо, як у 1991 році Бог дав нам можливість без кровопролиття вийти з СРСР. І що ж ми зробили? Почали вбивати ненароджених дітей. Бог хоче нас очистити, зцілити, веде нас до покаяння. І це має відбутися саме зараз, бо ми бачимо, що ворог, з яким маємо справу, є демонічним. А знаєте, чого найбільше бояться демони? Людей, які живуть без гріха. Коли в нашому сумлінні не буде гріха, тоді матимемо Божу перемогу над ворогом, одержимим дияволом.
Коли людина відкидає гріх, через покаяння і сповідь очищає серце, вона потребує заповнити пустоту в ньому. Чим його наповнити? Тому третій крок – прийняти наново Ісуса Христа. У кожній Євхаристії, у якій беремо участь, ми є свідками того, як хліб і вино перемінюються в Тіло і Кров Ісуса. Через гріхи ми часто не причащаємося, і серце залишається порожнім. А сьогодні нам усім, без винятку, потрібно прийняти Ісуса Христа – з вірою, у Причасті, визнаючи Його нашим Господом і Спасителем.
Четвертий крок. Коли відчуваємо стан благодаті, коли бачимо, яким є життя в гріхах і без них, приходить одне рішення – змінити своє життя. Під час війни я мав надію, що, зважаючи на численні втрати й трагедії, це стане для нас часом навернення. Щоб не було корупції, знущання, обману, щоб зникли всі залишки радянського мислення. Ми потребуємо духовного перезавантаження», – підкреслив єпископ і згадав боротьбу з радянською системою, яка досі триває за храми у таких містах, як Гусятин, Київ, Одеса та Львів. «І хоча тут українська влада, мислення, на жаль, ще радянське».
Війна показала, скільки людей загинуло. Ми навіть не знаємо точних цифр, і щодня їх стає більше. Багато хто виїхав за кордон. Що далі? Як відродити наш народ і духовність? На жаль, у нашій державі зараз ухвалюються закони, що не сприяють зміцненню родин. А де є основа життя? У сім’ї. Тому п’ятий крок – це підтримка родин. Вони мають відчувати захист держави, мати бажання народжувати дітей, повертатися до Батьківщини, знаючи, що на них чекають сприятливі умови.
Бог на нашому боці й хоче вчинити чудо на наших очах. І воно станеться, хоч би як комусь цього не хотілося. Але ми маємо цьому сприяти, бути добрим ґрунтом, у який Бог посіє зерно життя. Це має відбутися саме зараз – через нас. За нас цього ніхто не зробить! Тому просімо Бога, щоб кожен щиро відкрив своє серце на Його діяння тут і тепер!»
Після спільної молитви єпископ Кава відвідав міський цвинтар. Зупинившись біля могили священника, він помолився за всіх померлих, особливо за полеглих під час війни. У Чабарівці єпископ відвідав хворих, уділив Святе Причастя та підтримав їх словом.
За матеріалами сторінки парафії.