11-й Міжнародний день молитви та усвідомлення проблеми торгівлі людьми відзначається у суботу, 8 лютого 2025 року. На передовій цієї боротьби стоїть Talitha Kum – католицька мережа черниць, яка присвячує свою діяльність запобіганню торгівлі людьми, адвокації та підтримці тих, хто пережив цей жахливий досвід.
Про це пише Vatican News.
Під керівництвом сестри Еббі Авеліно мережа Talitha Kum об’єднує понад 6 тисяч учасниць по всьому світу. Їхня робота охоплює різні континенти, підвищуючи обізнаність, рятуючи жертв і співпрацюючи з політиками для розвалу мереж торговців та забезпечення справедливості для постраждалих. Виступаючи в Римі напередодні цьогорічного Міжнародного дня молитви та усвідомлення проблеми торгівлі людьми, сестра Еббі наголосила на важливості глобальної солідарності: «Цьогорічна тема кампанії – Посланці Надії: Разом проти торгівлі людьми. Вона перегукується із закликом Ювілейного року стати Паломниками Надії, нагадуючи нам, що ми покликані приносити надію жертвам та постраждалим, особливо жінкам, дітям та вразливій молоді», – сказала вона.
Сестра Еббі також підкреслила, що торговці людьми діють дедалі хитріше, через що цей злочин стає важчим для виявлення: «Торгівля людьми – це прихований злочин, і торговців стає дедалі важче вистежити. Саме тому інформаційні кампанії, освіта та співпраця з урядами й організаціями є життєво необхідними».
Жертви очолюють боротьбу
Полін Акіню Джума, молодіжна амбасадорка Talitha Kum та засновниця кенійської організації Rebirth of a Queen, знає жахи торгівлі людьми з власного досвіду. Її організація допомагає постраждалим від сексуального насильства та торгівлі людьми, надаючи їм економічні можливості та платформу для розповіді своїх історій.
«У Кенії багато хто досі не визнає торгівлю людьми реальністю. Жертви борються за справедливість, а ми часто стикаємося з погрозами через нашу діяльність», – пояснила вона.
Її притулок наразі прихищає 38 постраждалих, але ресурсів бракує, аби допомогти більшій кількості людей. «Без державних притулків жертвам часто нікуди тікати», – наголосила Полін, підкресливши нагальну потребу у кращих механізмах захисту.
Попри виклики, Полін зберігає надію: «Коли я заснувала Rebirth of a Queen п’ять років тому, це було для створення системи підтримки для постраждалих. Бути тут із Talitha Kum, працювати разом над глобальною стратегією дає нам силу та надію».
Юридичний підхід: боротьба Румунії
Маріо, правозахисник із Румунії, працює над забезпеченням справедливості для жертв торгівлі людьми. Він координує юридичні процеси, співпрацюючи з психологами, юристами та правоохоронними органами.
«Багато хто думає про торгівлю людьми лише як про сексуальну експлуатацію, але це також примусова праця, дитяча порнографія та примусове жебрацтво», – зазначив він.
Основною перешкодою, за його словами, є недовіра до влади: «Жертви довіряють нам, але їм важко довіряти правовій системі. Нам потрібно зробити юридичні процеси більш орієнтованими на жертв, забезпечуючи їм гідність та розуміння».
Підвищення обізнаності в Японії
Нана, мексиканська молодіжна амбасадорка, яка раніше жила в Японії, співпрацює з Talitha Kum у напрямку профілактики, зосереджуючись на освіті та адвокації.
«В Японії жертвами часто стають мігранти, які шукають кращих можливостей і не усвідомлюють ризиків. Мовні бар’єри та ізоляція ускладнюють їм пошук допомоги», – пояснила вона.
Її команда відвідує школи та молодіжні групи, щоб інформувати про ризики торгівлі людьми: «Замість того, щоб просто реагувати на випадки торгівлі, ми працюємо над профілактикою, щоб менше людей потрапляли в ці пастки».
Заклик до дії
Напередодні Міжнародного дня молитви та усвідомлення проблеми торгівлі людьми Talitha Kum закликає людей і установи перейти від слів до конкретних дій.
Полін звернулася із чітким посланням: «Ми, молодь, маємо час і енергію, щоб змінити ситуацію. Ми повинні йти далі за обізнаність і будувати мережу дій, підтримки та адвокації».
Сестра Еббі підтримала цей заклик, наголосивши на єдності у боротьбі проти торгівлі людьми: «Незалежно від нашої віри чи походження, ми покликані захищати людську гідність і бути посланцями надії».