Катедра у Києві: відкриття Ювілейного року

Як повідомлялося, Святіший Отець Франциск 24 грудня у Ватикані урочисто розпочав Ювілейний 2025 рік. У свято Святого Сімейства, 29 грудня, у катедральному храмі св. Олександра у Києві відбувся урочистий обряд відкриття Ювілею 2025 року на дієцезіальному рівні. 

ФОТОГАЛЕРЕЯ

Обряд розпочався на початку храму, де зібралися духовенство, богопосвячені особи, представники деканатів Київсько-Житомарської дієцезії та парафіяни зі столиці. Цього дня це зібрання вірян та духовенства з різних парафій дієцезії стало особливо символічним. Локальна Церква зібралась на спільну молитву у катедрі, яка є матір’ю всіх храмів дієцезії.

Ординарій Київсько-Житомирський Віталій Кривицький SDB звернувся до зібраних: «Брати і сестри, Тайна Воплочення нашого Спасителя Ісуса Христа, збережена в сопричасті любові Святого Сімейства з Назарета, є для нас джерелом глибокої радості і певної надії. В єдності з Вселенською Церквою, коли ми святкуємо любов Отця яка проявляється в плоті Слова, що стало людиною, і в знакові хреста, що є якорем спасіння, відкриваємо урочисто Ювілейний рік для нашої Церкви Київсько-Житомирської дієцезії. Цей обряд є для нас прелюдією до багатого досвіду благодаті й милосердя, для нас, що завжди готові відповісти кожному, хто просить нас вказати на причини тієї надії, що є в нас, особливо в цей час війни і безладу. Нехай Христос, наш мир і наша надія, буде нашим супутником у подорожі цього року благодаті та втіхи».

Після молитви диякон прочитав уривок Євангелія від Йоана (14, 1-7) про те, що нашою дорогою, правдою і життям є Ісус Христос. Згодом у роцесії диякон ніс Євангеліарій, скарбницю живого Слова Воскреслого, який, наче вогняний стовп при Виході (пор. Вих 13, 21-22), йде попереду свого народу, будучи світлом і провідником для Його учнів, а особливо у цей рік благодаті.

Далі канцлер курії о. Віталій Квапіш прочитав уривок з булли, якою понтифік проголосив Ювілейний 2025 рік.

Процесія бічною навою храму розпочалася закликом диякона до присутніх: «Брати і сестри, рушаймо в ім’я Христа: Він є дорогою, що веде до Отця, Правдою, що робить нас вільними, Життям, яке перемогло смерть». У цей час зібрані прикликали заступництва Церкви Тріумфуючої, співаючи Літанію до Всіх Святих. Процесія у Ювілейному році, що присвячений надії, це знак шляху надії народу-паломника за хрестом Христовим, як це бачимо на логотипі Ювілею. Як зазначив Папа Франциск на одній із аудієнцій, Хрест Христовий залишається якорем спасіння: знаком надії, що не розчаровує, бо ґрунтується на любові до Бога, милосердного і вірного.

Біля вівтаря процесія зупинилась і єпископ взявши хрест, який несли в процесії, підняв його і промовив: «Витай, Хресте Христовий, надіє єдина». Зібрані відповіли: «Ти – наша надія, не осоромимось повіки».

Далі процесія рушила до хрестильниці, де відбувся обряд спомину Хрещення, через яке ми прийняли Духа усиновлення та стали Божими дітьми, та покроплення зібраних свяченою водою.

Після цього процесія прибула до вівтаря, де молитва продовжилась гімном «Слава во вишніх Богу».

У час проповіді настоятель парафії св. Олександра отець Віталій Луковський прочитав послання єпископату до родин з нагоди Ювілейного 2025 року.

У посланні єпископи підкреслили, що Ювілейний рік є особливою нагодою ширше відкрити своє серце на дію Божої благодаті, дозволити надії вкорінитися у нашому серці, зміцнити узи любові та поглибити віру. «А щоби це могло відбутися, ми хочемо звернути особливу увагу на дві важливі істини, прийняття яких дозволить нам глибше та більш плідно пережити Ювілейний рік: усі ми поневолені гріхом і всі потребуємо звільнення та прощення наших провин.

Ми потребуємо і отримати прощення, і обдарувати ним наших ближніх! Між нами так багато засмучених та зневірених людей, та й нам самим здається, що зло сильніше за добро. Сьогодні так важко любити ближніх справжньою християнською любов’ю і так страшно брати на себе відповідальність за долю своєї Батьківщини. Ми втрачаємо надію на краще завтра, ми не впевнені, чи маємо майбутнє, і це засмучує нас, а іноді викликає агресію та почуття провини.

Дорогі родини, Бог знає все це, Він бачить наші серця і не перестає нас любити. Він посилає в наше життя Ісуса Христа – дає нам Спасителя. Того, котрий здатний зцілити наші серця і пробачити наші гріхи. Не бійтеся правди про себе, навіть найсумнішої, бо є Той, Хто може простити всі наші гріхи і має силу визволити та оновити нас. З цієї нашої слабкості, завдяки Його благодаті, в нас може народитися милосердя, взаєморозуміння і взаємне прощення», – йдеться у посланні.

Нагадуючи про особливі благодаті та відпусти, які пов’язані з Ювілейним роком, єпископи закликали: «Тож скористаймося всі цим благодатним часом, визнаймо свої гріхи, приймімо любов Бога, який прощає і зцілює, і обдаруймо себе взаємно прощенням!»

На завершення, звертаючись з нагоди Свята Святого Сімейства до родин, єпископи побажали: «А наші побажанням для вас, дорогі сім’ї, нехай прозвучать словами з булли папи Франциска, якою він оголосив цей Святий рік: «Дозвольмо надії захопити нас вже від цієї миті і нехай через нас вона заразить тих, хто її потребує. Нехай наше життя скаже їм: «З нетерпінням чекай на Господа, будь мужній; нехай зміцняється твоє серце – Господа очікуй!» (Пс 27,14) Нехай сила надії наповнить наше сьогодення, у сповненому довіри очікуванні на повернення Господа Ісуса Христа, Якому честь і слава нині й у часи прийдешні».

Після цього присутні подружні пари відновили свої шлюбні обітниці.

На завершення Святої Меси єпископ Віталій Кривицький SDB сповістив, що у дієцезії храмами, які пов’язані з отриманням особливих відпустів Ювілейного року визначені: катедральний храм у Києві, конкатедральний храм у Житомирі, дієцезіальний санктуарій Матері Божої Фатімської у Довбиші та Всеукраїнський санктуарій Матері Божої Святого Скапулярію у Бердичеві.

Після урочистого благословення ординарій передав представникам деканатів пам’ятки з благословенням для кожної парафії дієцезії.

Схожі новини:

Поширити новину: