До Вашингтона на честь 700-ліття канонізації святого Томи Аквінського прибуде його реліквія – череп, що зберігається в домініканському монастирі в Тулузі, Франція. Ця важлива подія дозволяє вірянам глибше пізнати і вшанувати святого, чия філософія залишається актуальною й сьогодні, поєднуючи віру з розумом.
Цього року святкуються три важливі ювілеї святого Томи: 700 років від його канонізації, 750 років від смерті (2024) та 800 років від народження (2025). Ці події нагадують про його надзвичайний внесок у розвиток християнської думки і духовного життя. Святкування 700-ліття канонізації відкриває перед нами можливість глибше осмислити його вчення, яке з’єднує віру та розум, духовність і раціональність.
Реліквії святого Томи, які є цінною історичною пам’яткою, стануть центром важливої події – їхньої перегринації до Вашингтона та інших міст США, що дарує вірним особливу нагоду отримати благодать через заступництво святого.
Як зазначив о. Грегорі Пайн OP, заступник директора Томістичного інституту в Вашингтоні: «Можливість отримати і вшанувати його реліквію робить цю благодать у житті та діяльності святого ще ближчою і ціннішою для нас».
26 січня, на честь відкриття святкування 700-ліття канонізації святого Томи Аквінського, його череп було перенесено до нового реліквіарія, створеного М. Огюстеном Фрісоном-Рошем. Подія відбулася в домініканському монастирі в Тулузі, у присутності єпископа та домініканської спільноти.
«Набувай мудрості, набувай розуму, не забувай, не відступай від слів моїх уст» (Прип 4,5) – на цих біблійних мудростях наголосив в інтерв’ю католицьким ЗМІ о. Джеймс Брент OP, доцент кафедри філософії Домініканського дому навчань. «Одним із способів (набуття мудрості) є навчання, іншим – молитва в цьому намірі. Але винятковим способом є також молитва перед мощами святого Томи Аквінського», – заявив американський домініканець.
Святкування в Вашингтоні включатиме святкову Месу, вшанування реліквії та подальша перегринація містами США. Це дасть вірянам можливість зануритися в духовну спадщину святого Томи, замислитися над його вченням, яке є основою католицької теології і філософії.
За матеріалами КАІ