Молитва за мир і злагоду на потрійній межі держав

14-й рік поспіль на потрійній межі, де сходяться кордони Чехії, Словаччини та Польщі, у суботу, 24 серпня, відбулося богослужіння за мир та злагоду між народами.

До спільної молитви долучилися віряни трьох сусідніх дієцезій: Остравсько-Опавської у Чехії, Жилінської у Словаччині та Бєльсько-Живецької у Польщі. А також прибули паломники зі священником з Єльської дієцезії (Польща), котра теж знаходиться на кордоні трьох держав Польщі, Білорусі та Литви.

Урочисту Месу, яка була звершена чеською мовою, очолив ординарій Остраво-Опавський єпископ Мартін Давид. У вступному слові він привітав паломників з Єльської дієцезії, котрі долучилися цьогоріч до молитовного зібрання, де кордон був не символом розколу, а місцем дружби. «Добре, що ми можемо зустрітися тут як брати і сестри в той час, коли неподалік від нас на кордоні зустрічаються люди зі зброєю в руках. Ми хочемо сказати спасибі, що ми можемо зустрітися тут і зараз у спокої. Кордони призначені для зустрічі. Не для війни, не для боротьби», – підкреслив єпископ.

Варто зазначити, що поляки та словаки привезли з собою на урочистість фігури Діви Марії. Особливо та, що була привезена з польського боку, стала центром проповіді єпископа Романа Пінделя з Бєльсько-Живецької дієцезії.

У проповіді єпископ Піндель нагадав, що паломницький костел Фрідека та статуя Діви Марії з’єднує польсько-словацько-чеський кордон. Він сказав, що з незапам’ятних часів паломники з інших парафій його єпархії – Конякова, Істебна, Бренна, а також з більш віддалених регіонів – Малої Польщі та Верхньої Сілезії, прямували до Фрідека як до найважливішої паломницької святині Тешинської Сілезії. Але єпископ Піндель звернув увагу на ще один особливий символ паломництва до Фрідека – процесійний хрест, на якому з одного боку зображено страждаючого Христа, а з іншого – Діву Марію з Фрідека. «Така конструкція паломницького хреста містить глибоку теологію, яку паломники спостерігали протягом усієї подорожі до Фрідека. Вони повинні були слідувати за Христом не тільки ходою, але передусім серцем і діями згідно з принципами Євангелія. Вони повинні були побачити Марію, яка тримає перед очима Сина Божого, щоб навчитися від неї, як слідувати за Ісусом».

«На цю Святу Месу ми приїхали з трьох сторін, Чехії, Словаччини та Польщі. Ми хочемо зустрітися в мирі та примиренні як сестри і брати одного Бога, щоб слухати Його слово і зміцнюватися плодами жертви Ісуса Христа», – наголосив єпископ Роман Піндель.

Наприкінці богослужіння єпископ Мартін Давид привітав єпископа Жилінського зі Словаччини Томаша Галіса з єпископським срібним ювілеєм.

За свідченням присутніх з різних околиць, багато серед яких прийшли на цю Святу Месу у національному вбранні, кожен підтримує цю молитву у намірі миру та злагоди між народами. Як сказав один з учасників, згадуючи час, коли тут був кордон і треба було далеко об’їжджати, щоб потрапити у сусіднє село іншої країни, що дуже цінує свободу пересування і намагається регулярно брати участь у Паломництві трьох народів та дякувати Богу за мир.

За матеріалами cirkev.cz

Фото: diecezja.bielsko.pl

Схожі новини:

Поширити новину: