60 Пленарне засідання Конференції єпископів України (доповнюється)

Від 5 до 8 березня на території Вищої духовної семінарії Св. Йосифа у Брюховичах відбувалося 60 Пленарне засідання Конференції римсько-католицьких єпископів України.

Пропонуємо вашій увазі огляд про його перебіг.

Перший робочий день розпочався молитвою Утрені та Години читань, яку очолив єпископ-помічник Кам’янець-Подільської дієцезії Радослав Змітрович ОМІ.

Засідання розпочав Голова Конференції єпископів України єпископ Віталій Скомаровський молитвою за Батьківщину. Після привітання Апостольського нунція та секретаря нунціатури, до присутніх промовив кардинал Ґерхард Мюллер. У 2012-2017 рр. він був префектом Конгрегації доктрини віри, очолював Міжнародну теологічну комісію та Папську біблійну комісію. Кардинал Мюллер представив присутнім доповідь щодо сучасної ситуації Церкви, поділився досвідом та душпастирськими порадами як, зберігаючи послух Святішому Отцеві, працювати єпископам в сучасних умовах.

Цього ж дня кардинал матиме лекцію на тему «Місто Бога і місто людини згідно з енциклікою “Deus caritas est” Святішого Отця Бенедикта XVI» з нагоди 100-річчя заснування у Львові Польського Теологічного товариства та 10-річчя заснування Римсько-Католицького Теологічного товариства в Україні у Теологічному інституті св. Йосифа Більчевського.

Після розмови з кардиналом Мюллером єпископи мали зустріч із Апостольським нунцієм в Україні архієпископом Вісвальдасом Кульбокасом та секретарем нунціатури монсеньйором Джозефом Марамредді. Перша частина зустрічі була присвячена загальним питанням, що стосуються пастирської діяльності в часі війни. «Йшлося про діяльність та плани Святого Престолу та всієї Католицької Церкви на міжнародному рівні у гуманітарній площині. У цьому питанні важливо, щоби була координація між єпископами в Україні та керівниками Святого Престолу. Це стосується повернення дітей в Україну та інших питань», – зазначив нунцій. Крім того, обговорення стосувалося різних конкретних проблем в часі війни. «Тут важливо мати спільну думку та координувати нашу діяльність: мою діяльність, як Апостольського нунція, та єпископів. Поділитися нашими думками та нашим баченням, що робити у духовному, пастирському, соціальному, гуманітарному планах. Це завжди важливе питання, бо нам не вистачає часу, а кожна зустріч допомагає поділитись досвідом і думками», – підсумував архієпископ.

О 15:00 єпископи під проводом єпископа-помічника Харківсько-Запорізької дієцезії Яна Собіло помолились Коронку до Божого милосердя.

Після цього засідання продовжилось. Ординарій Київсько-Житомирський єпископ Віталій Кривицький SDB представив склад Екуменічної комісії єпископату. Заступником голови став о. Петро Балог ОР. До складу комісії також увійшли: о. Петро Октаба ОР, о. Сергій Кіппа OFMCap, о. Олександр Кушта. Новий склад комісії та її цілі були затверджені під час засідання.

Єпископ Кривицький також розповів про діяльність Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій. Зокрема йшлося про зусилля всієї релігійної спільноти у справі звільнення від мобілізації священнослужителів, які відповідають за цілу низку як духовних, так і релігійних завдань, та іноді залишаються єдиною підтримкою для родин полеглих воїнів, ветеранів та знедолених.

На завершення першого дня засідання відбулась Євхаристія, яку очолив кардинал Мюллер. У молитві за Україну, людей доброї волі та мир об’єднались єпископи, богопосвячені особи та священники зі Львова та околиць, а також студенти, викладачі та випускники Теологічного інституту св. Йосифа Більчевського.

На завершення дня єпископи мали годину адорації Пресвятих Дарів.

ДРУГИЙ ДЕНЬ ЗАСІДАННЯ

Другий день 60 Пленарного засідання Конференції римсько-католицьких єпископів України розпочався Святою Месою під проводом Апостольського нунція архієпископа Вісвальдаса Кульбокаса. Єпископи та представник Святішого Отця в Україні об’єднались у молитві за мир в Україні та про захист від демона війни. 

У проповіді Апостольський нунцій зазначив, що Бог посилав до народа пророків, але вуха людей залишались закритими. Він перерахував інструменти, які допомагають краще слухати Бога. Це – тверезість. Бо надмірна втома, надмірне розпорошення між різними справами, надмірне вживання алкоголю дуже відволікає нас, а допомагають нам – молитва, смирення, бажання завжди вчитися. «Саме це останнє є перешкодою, коли нам здається, що ми все знаємо і все розуміємо, нам стає набагато важче слухати наших братів і сестер, а також почути пророків Господа і самого Бога. Книги пророків закликають нас бути більш молодими, більш уважними до знаків, які навколо нас. Подібно навчає Євангеліє».  

Проповідник зазначив, що коли ми молимось про мир в Україні, то розуміємо, що важко навернути серце агресора. Якщо воно закрите, то навіть сам Бог не може нічого вдіяти. Не може порушити їхню свободу, навернути їх. «Але Він може навернути нас, щоб ми були готовими прийняти цей мир в Україні. Коли ми цього бажаємо, Бог може це вчинити. У цьому сенсі також війна є для нас свого роду пророком», – сказав архієпископ. 

Нунцій заохотив під час цієї Євхаристії молитися про здатність для присутніх реагувати на знаки часу та слухати Божий голос. І ці сили треба черпати з Євхаристії, яку ми називаємо джерелом, вершиною нашого духовного життя. «Тому ми наважуємося підносити наші молитви до Господа з повною відвагою просячи миру та захисту для України та її народу перед обличчям загрозливого та сильного агресора. Ти, Господи, є джерелом життя і джерелом всього, миру і справедливості, чистоти і любові, покори і мудрості. Наповни своїми дарами свою Церкву, Твоїх вірних слуг і священників, монахів і монахинь, наших братів і сестер, і всю Україну. Амінь!».

Після Святого Причастя єпископи помолились молитву до Святого Архангела Михаїла.

Після сніданку розпочалось засідання єпископату.

О 15:00 єпископи молились про Боже милосердя для українського народу Коронкою, яку очолив єпископ-помічник Київсько-Житомирської дієцезії Олександр Язловецький.

На завершення Пленарного засідання буде оприлюднене комюніке.

Схожі новини:

Поширити новину: